| genygeny a întrebat:

Sal nu stiu ce sa fac as vrea sa sparg zidu de la bucatarie, dar problema este ca sufrageria este langa bucatarie si nu am usa oare cum ar arata, sau sa pun usa la sufragerie?

Răspuns Câştigător
| dydy22 a răspuns:

Parere amea este sa nu faci asa ceva, unul vine mirosul de mancare de la bucatarie in sufragerie, si in toata casa, nu face asa ceva

3 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Nu prea înţeleg ce vrei să spui. Poate dacă aş vedea o fotografie. Dar oricum, nu mă pricep la lucrurile astea big grin.Depinde de locaţie.

| pisi_8073 a răspuns:

Daramă TOT! He he he happy happy happy Nu te supara era o gluma! Dar cel mai bine este sa vb cu cineva care se pricepe la astfel de chesti!

| amenajaritv a răspuns:

Salut, sunt de la www.Amenajari.Tv Ca si raspuns direct pentru intrebarea ta : din cate inteleg, probabil este decomndat (adica din hol intri o data separat si in buc. si sufragerie) Probabil tu vrei sa darami peretele de la bucatarie dinspre hol(din moment ce iti pui problema sa pui o usa) AAsa ca : poti sa incerci sa faci o arcada la bucatarie ( inspre hol) si o arcada la usa la sufragerie, bagi un minibar frumos, cu pahare atarnate frumos si care arata bine, luminat elegant, in bucatarie catre hol -asta e o idee -elegant, stai cu prietenii la un whiskey si ai doar senzatia de spatiu mai mult - e doar un efect vizual.
A doua varianta e sa faci un perete din caramida de sticla, si o forma realizata din geam securizat, astfel incat sa se vada din bucatarie in hol si invers ( efect vizul- spatiu mare). Si mai sunt si alte idei, tu decizi si bani sa ai
Colegul care a raspuns mai jos are dreptate, mirosul se va duce in toata casa si de asemenea abur. Dar, daca o vei face asigura-te ca iti montezi o hota puternica.
Te asigur eu, arata foarte bine fara perete, dar e bine sa ia o hota