| susanumarian a întrebat:

Sal tupu. care se pricepe la reteaua de curent. deci nu stiu ce se intimpla ca din 20 in 20 de minute mi se ea curentu pe priza imi declanseaza batonul ala becurile n-are problema merge dar prizele se ea. va rog frumos sa ma ajutati. deci am schimbat batonu nu e ars. are vreun scurt nu stiu. cum se controleaza sau ce trebuie sa fac.va rog

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Problema poate fi de la un receptor(aparat)electric folosit la priza si care este defect(se scot toate din prize si se introduc pe rand, cu pauza, si vezi daca decupleaza cu careva, acel receptor este defect)sau poate fi o defectiune in interiorul tabloului de sigurante si atunci este necesara interventia unei persoane autorizate (sau macar cu cuostinte minime de electricitate). Respecte

| susanumarian explică (pentru LIN2010):

Problema eara ca avea problema la tripla de la pc. care nici prin cap numi trecea asta ca nu mirosea nik.ms mult

| LIN2010 a răspuns (pentru susanumarian):

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos.Respecte

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti varza frate cu gramatica.Despre ce baton vorbesti? Poate te referi la patronul fuzibil.Siguranta cum i se mai spune.Scoate absolut tot din priza. Apoi baga pe rand cate unul in priza.Cu pauza.La care aparat sau ce ai tu ti se intrerupe curentul acolo este problema.

| susanumarian explică (pentru darrio2007):

frate daca te intrebam de gramatica eara bun raspunsul tau dar am intrebat alt ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru susanumarian):

Si te deranjeaza ca ti-am atras atentia?

| susanumarian explică (pentru darrio2007):

Ma numai de jignit oameni sunteti buni.de ajutat nici gand

| darrio2007 a răspuns (pentru susanumarian):

Nu am spus-o ca o jignire. Unele intrebari pot fi sterse datorita acestor forme de exprimare. Daca sunt raportate de cativa utilizatori.Eu nu ti-am raportat intrebarea.Ti-am dat un raspuns, totusi.Ok?

| foxi a răspuns:

Se scoate pe rand fiecare consumator din priza si vezi care aparat e defect!

| Azµre a răspuns:

Mai scoate din prize, ai consum prea mare de aceea sare siguranța.

| 18cm a răspuns:

Probabil ca stai la bloc si instalatie e veche...cred ca ai un scurt circuit la la piza...dar daca se ia curentul la toate prizele e posibil sa fie de la tablou.

Bafta si nu te baga tu pe acolo cheama un electrician nu o sa iti ceara mai mult de 50 lei daca e problema la prize