| Vlad_MH_2000 a întrebat:

Salut, A cumparat cineva. Motofierastrau de la o'mac? Vreau sa imi iau un motor care sa duca busteni mai mari, vreau sa cumpar la metru cub ca e mai ieftin si nu stiu ce motor ar duce orice lemn de la o'mac, ce pareri aveti de urmatoarele; O-Mac MF360, O-Mac MF 38 si O-Mac MF 46. Care e cea mai optima la consum, fiabilitate si putere? Daca stie cineva, ca pe net nu se gaseste nici un test pe lemne. dau funda. happy

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Astea ce mai sunt, cand aparu, dupa ce ploaie laughing Nu am auzit, banui ca or fi de alea tai 2-3 lemne si cai aia e tot, trebuie sa cumperi alta.

In UE asa scule bune ce cauti tu, Stihl si Husqvarna, dar Husqvarna nu-i mai buna ca Echo.Nu stiu daca Echo sunt si prin RO, am spus doara ca idee.
Si cu astea care vorba aia is scule bune si tot ai probleme, dar cu 0-Mac alea cred ca o sa iti maninci zilele laughing

Depinde cit timp o folosesti, despre ce busteni vorbesti si cit de multi vrei sa cumperi.
Asa daca e doara pentru casa, poti lua si electrica, taie si aia busteni.La aia electrica chiar ca nu prea ai probleme, bagi ulei si aia e tot, dai sa sune laughing

| Vlad_MH_2000 explică (pentru relian):

N-am auzit de echo si nici nu am inteles prea bine ce ai scris, dar mi-am luat o saracie de omac mf34 si lantul cu care a venit in pachet taia stranb era stricat de fabrica nici macar original omac nu era, i-am pus lant nou, benzina i-am facut rodajul si intra in lemnele de foc ca in paine. sa tai 2 masini de lemene pe an,,, eu nu cred ca mertita Husqvarna la 2500 lei cu motor de 2, 2 si sa o aud cum se chinuie in lemnele mai mari de 60 diametru, dar poate ma insel,. momentan mf34 e sufiecient, pleaca la sfert, consum decent.

| lpavel a răspuns:

Alta data sa pui si un link ca nimeni nu-si pierde timpul cautand ce ai pus tu acolo!
Apoi pentru busteni mari iti recomand drubele de la : Stihl si Husqvarna pe benzina, sunt cele mai puternice si cele mai rezistente in timp!
Degeaba cumperi ceva ieftin ca dupa maxim 2 ani il vei arunca la gunoi, mi s-a intamplat, stiu ce zic!