| alecsfast a întrebat:

Salut, am acasă un instant de apa calda Ariston, îl am instalat de ani buni mai bine de 7-8 ani, și de vreo 2-3 săptămâni numai încălzește apa, presiune la apa e la fel, ce diferă este flacara, înainte flacara era puternica cu ceva zgmot de arzător, Acu flacara e puțin mai mică, ma refer la flacara care încălzește apa, când pornește practic încălzirea, am desfăcut serpentina de apa ca inițial am crezut ca este colmatata dar nu este, unde altundeva ma mai pot uita? Am înțeles ca pe la regulatoru te gaz in funcție de presiunea apei, și pe la sita/filtru de apa, alte idei va rog, unde as mai putea verifica?!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa nu te bagi in "verificari", daca nu te pricepi, altfel risti sa faci racheta din boyler!
Apeleaza la reprezentantii Ariston pentru verificare si reglare (ceea ce este si obligatorie la intervale de 2 ani).