| costy3y a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare,care sunt pasi de urmat pentru a obtine o autorizatie de constructie pentru o casa la tara, si cat costa treaba asta?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Intai trebuie sa ceri la primaria unde vrei sa construiesti un certificat de urbanism ala e pana in 100 de lei. Acolo scrie exact ce-ti cere primaria respectiva pentru autorizatia de construire. Timpul si costurile depind de la caz la caz!

1 răspuns:
| AlexandruSEV a răspuns:

Daca o faci de la zero, atunci cam pe la vreo 3000-4000 de lei, daca mai si demolezi deja cresc costurile, iar ca durata stiu ca dureaaza pana la jumatate de an actele. Eu am demolat partial si m-a costat 5000 de lei, si am asteptat 4 luni sa ma pot apuca de treaba, actele difera de la proiect la proiect.