| UsernameSamsung a întrebat:

Aveți idee este destul de puternica o centrala pe lemne de 20kw pentru o casă cu 6 camere?
Si dacă ar trebui să iau mai puternica sau este de ajuns.
Este vorba despre o centrala viadrus U 22 D. Aveți link-ul mai jos, va mulțumesc!

http://www.totulpentruinstalatii.ro/......ne--251087

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Teoretic este suficienta. Dar depinde de izolație, de tâmplărie, de înălțimea camerelor, de temperatura interioara dorita, de zona in care se afla casa samd.
Încearcă sa inroduci detaliile intr-un calculator online de necesar termic si vei primi o estimare a puterii minime, la care pentru siguranță adaugi un 10%.

| lpavel a răspuns:

Centrala e foarte buna dar e cam la limita... ar merge si asta dar iti recomand unul peste 20KW!