| benga94 a întrebat:

Salut, când dau drumul la robinetul de caldura (termostat) practic când vine apa pe țeavă se aude cum pocnește ceva pocpoc poc de multe ori, asa ca și cum zici ca ar picura apa, dau un exemplu și se aud picăturile numai ca puțin mai tare, ce e de făcut?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e o problema, dar poti incerca sa il aerisesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt golurile de aer din teava, care se plimba prin teava, cand apa este impinsa, asta pocneste!
Nu-i de facut nimic, ca asta nu se poate remedia, nefiind un defect, de aceea este indicat sa te obisnuiesti cu acel zgomot si il ignori.

| Digikey a răspuns:

Se dilata tevile si se produce zgomot in locurile unde sunt fixate.

| iwefgOficiall a răspuns:

Este posibil sa ai caloriferul fara apa cat este necesar ai verificat presiunea la apa?

| Nonolita a răspuns:

Nimic. Cand tevile se incalzesc, se dilata si scot acel zgomot. Dupa aceea nu se mai aude.