| IvanDanyel21 a întrebat:

Cum pot repara si cu ce o canapea din piele natura? Am dat cu o soluție care contine alcool si s-a decolorat.

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Atunci trebuie sa cauti o vopsea maro de piele care sa arate cat mai aproape de culoarea de pe canapea si sa ai grija sa fie una buna ca sa nu ti se ia apoi pe haine. Ca eu am patit cu o curea maro a carei culoare se lua si mi-am stricat vreo doua camasi pana m-am prins ce se intampla. happy

4 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

O crema de incaltaminte daca gasesti la nuanta, daca nu trebuie sa o dai toata ca sa fie la fel. Cauta in oras la reparatii incaltaminte sau reparatii haine de piele. Crema care o au ei nu se gaseste dacat in fabrici. Sau o fabrica de incaltaminte

| InvatamProgramare a răspuns:

Sa o vopsesti iar. Problema e daca e o culoare exotica si e greu sa o reproduci.

| IvanDanyel21 explică (pentru InvatamProgramare):

Este maro culoarea

| InvatamProgramare a răspuns (pentru IvanDanyel21):

Atunci trebuie sa cauti o vopsea maro de piele care sa arate cat mai aproape de culoarea de pe canapea si sa ai grija sa fie una buna ca sa nu ti se ia apoi pe haine. Ca eu am patit cu o curea maro a carei culoare se lua si mi-am stricat vreo doua camasi pana m-am prins ce se intampla. happy

| AlexMh a răspuns:

Era logic sa se decoloreze daca dai cu alcool... se decoloreaza pana si PAL-ul. Vezi daca rezolvi cu solutie de incaltaminte (nu crema fiindca ti se va lua pe haine, daca nu trebuie revopsit sau improvizat un petec din piele (o idee pentru petec, ca sa nu para aiurea, poti sa petecesti toata canapeaua, ii schimbi "aerul" in ceva vintage). Bafta!