| anonim_4396 a întrebat:

Daca erati in locul meu ce ati alege? :
- o garsoniera
- un apartament cu 2 camere
- zugravirea, schimbarea mobilierului cu unul nou (pat, mobila) in camera de zi actuala

Un vis, dorinta dupa multi ani, se pare ca se va realiza in acest an. Sper sa fie asa. Va trebui sa iau o decizie foarte in serios in ceea ce priveste aceste lucruri. Discutând cu parintii, ei spun ca mai benefic, e mai bine un apartament cu 2 camere (pe când voi avea si prietena) decat o garsoniera. Eu as vrea o garsoniera deoarecee fiind singur, imi ajunge chiar daca voi locui si cu prietena, nu doresc neaparat apartament 2 camere, e mai usor de intretinut (camera de zi+bucatarie+baie). Din ce am vazut, sunt frumoase aceste garsoniere.

Doresc cat mai multe raspunsuri.
Multumesc happy!

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Clar, apartament cu 2 camere. Pe moment, poate nu ti se pare a fi folositoare o camera, dar cine stie cum va fi in timp. Si nu e o investitie pe care sa o faci oricind, oricum. Eu ani de zile am stat intr-unul singur, si o camera era pe post de sufragerie, acolo tineam party-uri cu prietenii, iar dormitorul era doar pentru mine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apartament cu 2 camere, 100%. In garsoniera mori sufocat.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar fi mai bun un apartament cu doua camere, chiar daca locuiesti singur, sau cu cineva, mai mult spatiu nu strica niciodata.

| cristimihailov a răspuns:

Si daca apare si puradel? Cum va fi oare in garsoniera?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varianta cu douplex nu exista?laughing
Daca garsoniera este mare si eu as opta pentru ea.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Apartamentul cu 2 camere. Nu schimbi locuinta ca pe ciorapi, cheltuielile sunt mari la astfel de mutari (notari, zugravit, mobilier, etc). Si diferenta de intretinere nu este chiar asa de mare, nici nu se observa.