| vlad2103 a întrebat:

de ceva timp am un instant pe gaz Ariston, dar in timpul utilizarii se opreste (se stinge inclusiv flacara de veghe).din ce cauza se intampla asta? Mentionez ca pe timpul verii nu prea s-a intamplat, dar acum de cand s-a racit timpul se intampla cam la fiecare utilizare.

Răspuns Câştigător
| Popescu_Gh_1953 a răspuns:

E simpla treaba! Asta vara tineai geamul deschis la incaperea unde este Aristonul. Acum il tii inchis, si aparatul tau prin ardere consuma oxigenul din incapere. Lasa geamul putin crapat si mai discutam.

3 răspunsuri:
| vlad2103 explică:

Mersi! si mai am o intrebare: cand se opreste picura de undeva apa!?!

| Popescu_Gh_1953 a răspuns (pentru vlad2103):

Nu picura apa pe nicaeri. Verifica toate imbinarile unde ai putea avea garnituri care au cedat.

| vlad2103 explică:

Ok,mersi mult!