| 6Anonim9 a întrebat:

In curte am 3 pini, care au inceput sa restrictioneze accesul masinii in curte din cauza crengilor foarte lungi si groase de la baza. Varsta lor e de aproximativ 4 ani, inaltimea de 3-4 metri. Nu as vrea nicidecum sa-i tai. Cum ar trebui sa procedez cu tunderea acestora astfel incat sa nu-i afecteze? Ar trebui taiate 2 randuri de crengi: randul de la baza care e foarte scurt, si urmatorul care e cel mai lung si mai des. Toti pinii au acelasi numar de randuri si de crengi.

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Ar trebui taiate 2 randuri de crengi: randul de la baza care e foarte scurt, si urmatorul care e cel mai lung si mai des.