| Jannine a întrebat:

Salut la toti! Am nevoie de niste pareri din partea voastra, am o mobila in bucatarie pe nuanta de crem (http://www.lemet.ro/images/config_predef/Bucataria_Gazel le_L270_cm.png). Vreau s apun intre suspendate si blat o sticla colorata pe nuanta mov-pruna (https://i.ytimg.com/vi/uK3TL8VcaCY/maxresdefault.jpg ), ceva de genul ar veni, si vreau sa stiu ce parere aveti? Si daca imi dati o idee si la culoarea gresiei, m-as fi gandit si la o masa cu scaune mov. Ma gandeam ca mobila e simpla si i-as da o pata de culoare. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Primul link nu functioneaza. Am cautat insa pe site, si am dat de piesele de mobilier.
Poate ne spui si ce faianta ai, si pana la ce inaltime e, si sus, deasupra ce culoare ai (daca e pe tot peretele atunci e vorba de tavan). Conteaza, pentru ca toate impreuna se iau ca un tot unitar, daca vrei sa iasa ceva frumos.
Asa, din cate date ai oferit, as merge pe o gresie crem, ca si mobilierul, altfel, daca mai adaugi o culoare, pe linga movul si cremul existent, risti sa nu se potriveasca si sa iasa aiurea (combinatiile de trei sau mai multe culori sunt pretentioase). Sau, daca ai deja faianta de alta culoare, as pune gresia de aceeasi culoare.

| Jannine explică (pentru cristi202):

Multumesc mult de raspuns. Am omis sa specific, nu vrem sa mai avem faianta, o vom scoate, iar peretele momentan e alb, cred ca asa il vom pastra si da, si eu ma gandeam sa fie ori un crem ori un alb gresia.

| cristi202 a răspuns (pentru Jannine):

Daca peretii vor ramane albi, pune gresie crem, altfel, de vei pune alb, te vei trezi ca te simti ca la spital happy, va fi prea mult alb. Si, da, cu peretii albi, cred ca va iesi frumos asa cum te-ai gindit.