| OmulDeStiinta1986 a întrebat:

Nu prea sunt filme SF in care sa se sarbatoreasca anul nou sau Craciunul. da de gandit... https://i.ytimg.com/vi/UsHVnNdX3MA/maxresdefault.jpg pareri?

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ce-i cu imaginea asta, cu craciunul si anul nou?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? Incearca Doctor Wholaughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa o fapta buna, in preajma craciunului rusesc, si zi-ne si noua, lui sanboss si mie, care-i şpirla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Daca te referi la Doctor Who, este un serial britanic care a inceput sa ruleze in ani 60 pana ani 80, iar dupa doua deceni de intrerupere serialul revine in forta in 2005, in serial este vorba de un calator in timp care e extraterestru si semi-nemuritor. Exista episoade speciale de craciun, dar nu prea atinge teme religoase.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

La "intrebare".
Si ce craciun sarbatoreau daca "nu prea atinge teme religioase"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai craciunul e o sarbatoare mai mult comerciala, mai ales in ultimi ani

| sanboss a răspuns:

Nu inteleg intrebarea unde vrei sa ajungi?

| Mădă0611 a răspuns (pentru sanboss):

Eu n-am vazut Star Trek, poate sarbatoresc aia craciunul pe acolo, in cazul asta am 2 "obiectii".
1. halal aitist (it-ist) e nenea de stiinta 86 daca a pus o imagine care nu spune nimic oamenilor de rand, eu fiind din alta categorie si cu click dreapta + s am gasit ce trebuia.
2. daca cineva face un film sf nu inseamna ca e vreun geniu sau neteist. oh go on Bine macar ca majoritatea oamenilor de stiinta nu sunt teisti, ca altfel lumea ar fi un loc mai periculos decat e, dar tu esti crestin si nu esti de acord cu ce am zis. big grin

| sanboss a răspuns (pentru Mădă0611):

Tot nu inteleg care e obiectivul intrebari