| Valentinaldoilea a întrebat:

Stie cineva cat costa o pivnita (beci) la subsolul unui bloc? Este facuta de constructor, nu e boxa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cat costa sa o cumperi, sau sa ti-o ingradesti?

| Valentinaldoilea explică (pentru Violleta2022):

Ce sa ingradesc daca este deja facuta de constructor? Facuta din caramida si inatbulata. Tu nu citesti?

| pufulescu a răspuns:

Vrei sa cumperi boxa care apartine unui proprietar de apartament din acel bloc, sau un spatiu din subsolul blocului? Vezi ca spatiu din subsolul blocului nu se poate cumpara, apartine de unitatea cadastrala, adica blocul.

| Valentinaldoilea explică (pentru pufulescu):

Nici tu nu citesti, raspunzi pentru punctaj. Am scris ca e facuta de constructor si e intabulata in CF, deci apartine proprietarului. Subsolul tehnic e alta brinza.

| pufulescu a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Si eu am pus o intrebare acolo!
Daca este boxa, beciul ( sau cum dracu ii mai zice ) CARE APARTINE DE UN APARTAMENT... ATUNCI DA, O POTI CUMPARA!
De exemplu nu poti cumpara uscatoria de la subsolul blocului.
Pretul difera mult, de la oras la oras si de la zona la zona, deci intreaba asta pe cineva din orasul tau. Poate sa fie si 1000 de lei, poate sa fie si 2000 de euro!

| Valentinaldoilea explică (pentru pufulescu):

Merci pentru obraznicie! Daca esti analfabeta, nu urla la mine.

| ManeStefane a răspuns:

Conteaza la ce bloc, nou sau vezhi, oras, marimea pivnitei (metru patrat) si "dorintele" vanzatorului.

| Valentinaldoilea explică (pentru ManeStefane):

Conteaza sa taci daca esti prost! Constructorul nu a facut pivnite la blocurile din Ferentari. Ci, numai de la un anumit grad de confort in sus si in anumite zone. Asa ca, spre deosebire de apartamente (bune, slabe, foarte bune sau mizerii), pivnitele cu CF au toate acelasi pret!