Întrebare recomandată | HunterTI a întrebat:

Sunt interesat de ceva vreme de legumele care pot fi altoite și aș dori să aflu, pentru roșiile cele mai comune la noi în țară ce rădăcină/specie/hybrid ar merge ca si portaltoi, ceva care sa nu distruga tot bugetul. Sunt recunoscător oricui m-ar putea ajuta cu niște informații utile.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Trioda a răspuns:

Salut!
Si pe mine ma preocupa gradinaritul.
ma documentez de pe internet in cele mai multe cazuri, si rezultatele sunt pe masura dorintei de a invata etc.
Aici ai o adresa care m-a ajutat, sper ca si pe tine.
Mult succes!
http://informatii-agrorurale.ro/altoirea-legumelor-pe-intelesul-tuturor/