| LaverCristian a întrebat:

am mai multe intrebari si am sa le incadrez pe toate intr-una

1 De ce am nevoie sa calatoresc cua avionul daca sunt minor? am auzit ca nimic, decat pasaport

2 De cate ori trebuie o planta de canabis udata?

3 Dece si cand de cum se feminizeaza o planta de canabis?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te intorci cu declaratia in baza careia ai plecat din tara. Si chiar nu puteai pune intrebarea corect?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa calatoresti in strainatate ai nevoie de o declaratie a parintilor, autentificata de un notar public ori de o reprezentanta diplomatica a Romaniei(Ambasada ori Consulat) prin care acestia isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica ca insotitor personalul de bord de pe avion, indicand compania aviatica si numarul zborului. Fara aceasta declaratie nu poti pleca in strainatate, decat daca esti insotita de ambii parinti. De asemenea ai nevoie de un act de identitate, carte de identitate ori pasaport. Numai bine!

| LaverCristian explică (pentru Ioandelasal):

Ok asta stiu dar eu sunt deja in strainatate si vreau sa ma intorc in tara

| Ioandelasal a răspuns (pentru LaverCristian):

Te intorci cu declaratia in baza careia ai plecat din tara. Si chiar nu puteai pune intrebarea corect?

| ZoeyMe a răspuns:

Daca ai o intrebare nu ezita sa o scrii aici http://just-ask-zoey.blogspot.com si vei primi garantat raspuns.