| ionuttanase a întrebat:

..am o drujba chinezeasca si nu mai vrea sa porneasca,am controlat aprinderea, carburatorul, filtrele...sunt in regula toate! niste prieteni miau sugerat sa schimb cele 2 semeringuri de la ambielaj! voi ce parere aveti si c as mai putea verifica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura au semeringurile cu pornirea? Daca sunt in regula ce spui, verifica alimentarea. Daca ai condensator la aprindere, inlocuieste-l cu unul bun.O seara buna.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Cind aud de chinezesc, ma duce gindul la unica folosinta. De aceea am preferat sa imi iau de ceva timp unelte Bosch. E adevarat, sunt ceva mai scumpe, dar ma tin la greu.
Bunica mea avea o vorba cind un lucru mi se strica si nu ii mai dadeam de capat cu reparatia lui: "Asta cere altul nou!"happy
Stiu ca nu ti-am raspuns la intrebare. Insa nu stiu daca intrebarea ta are vreun raspuns, odata ce ai de-a face cu o chinezarie. Poate ca cel mai bun raspuns il vei afla de la un mecanic, sau de la cineva care se pricepe bine la motoare. Desigur, contra cost, ceea ce e in dezavantajul tau!