| Gab_Gabone_1994 a întrebat:

am o problema, fluturasul de la apometru s-a stricat iar acum curge apa incontinuu. Invart in toate directile dar apa tot nu se opreste din curs. ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cheamă un instalator! Sau administratorul clădirii!

| ALGator a răspuns:

Cum adica curge apă in continuu?
Inregistreaza consum atunci cand ai toate robinetele închise în casa?
Sau se scurge apă din el pe jos (a devenit neetans)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, opreste apa de la robinetul general. Apoi cheama un instalator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te referi ca invarti de rozeta robinetului principal, nu de fluturasul de la apometru. Fluturasul de la apometru este inclus in el, in apometru si invartindu-se cand deschizi robinetul, se inregistreaza consumul. Tu zici de rozeta robinetului de la apometru. Daca locuiesti la tara, chemi de urgenta cetateanul ce este pus de primarie ca sa rezove treaba. te costa un robinet ca cel care il ai acum. Daca locuiesti la oras, chemi administratorul blocului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opreste apa si cheama un instalator

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cheama urgent firma care l-a montat sau firma care face verificarea. Altfel, platesti apa neconsumata dar inregistrata. NU rupe sigiliul!
Daca astia nu vin repede, cheama pe cineva de la Asociatia de proprietari pentru constatare si dovada.