| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Ce părere aveți de acele aeroterme mini? Gen portabile. Eu iarna aceasta vreau sa merg la bunici dar acolo nu am o sursa de încălzire as vrea sa știu dacă pot încălzi camera cu acea mini aeroterma sau dacă nu alte variante ale voastre?!

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu vreo 5-6 din alea, poate. Poate...
Dar de ce sa nu iei una mare?

| 0RASPUNS0 explică (pentru cristi202):

Merg mult cu trenul pana acolo și as vrea cv portabil

| cristi202 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Pai sunt din alea mai mici portabile, de le poți pune într-o punga.

Bula
| Bula a răspuns:

Energia necesara mentinerii caldurii este egala cu pierderea de energie calorica al incaperii.

Daca ai izolatie termica perfecta (100%, atunci nici nu-ti trebuie sursa de incalzire.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La noi au una intr-un WC al unui restaurant cu terasa. WC-ul nu are mai mult de 2, 5 m X 1, 5 m. Nici acolo nu reuseste sa incalzeasca.
Ia una de 2000 de W si nu este cu mult mai mare.

| sabin89 a răspuns:

Cum nu au nicio sursă de căldură acolo? Nici sobă de lemne? Păi ce fac bunicii iarna? Îngheață de frig?

| 0RASPUNS0 explică (pentru sabin89):

Și vrei sa dorm în aceeasi camera cu bunici?

| sabin89 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu, în camera de alături, care foarte probabil are și ea sobă. E doar o părere, tu știi mai bine cum sunt condițiile acolo.

Răspuns utilizator avertizat