| Faurescu_Sorin_1973 a întrebat:

Stie cineva de ce compresor am nevoie pentru un dispozitiv de tencuit? A mai folosit cineva un astfel de dispozitiv si cat este de rentabil?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O pompa de tencuit incepe sa fie rentabil doar daca ai de acoperit suprafata de peste 2000mp pe acelasi cladire.
Oricum, dupa pompare mortarul trebuie frecat manual pe perete.

| xerxes1 a răspuns:

Ai nevoie de un compresor maxim 6 bar cu motor de 7, 5kw ca sa ti faci o idee despre marime.
Dar merge bine si unul pe surub de 7, 5kw.
Ca si pret undeva pe la 1500Euro.
Debitul de aer este important. 1000l/min

| Decebal_Marius_Maria_1986 a răspuns:

Este de ajuns si unul de 100l eu asta folosesc si merge destul de bine.Sunt foarte multumit de ea.Iar raportul suprafata-timp este mult superior fata de "manual". Daca lucrezi in domeniu, iti scoti banii cu ea destul de repede, pentru la tine acasa...este de ajuns si una cu un compresor de 50l