| nykusor4u99 a întrebat:

Vreau si eu niste opinii.De o luna jumate aproape doua am achizitionat un Ciobanesc Caucazian.El are aproape 5 luni, dar vreau sa stiu, de fiecare data cand ma joc cu el si il mangai incearca sa ma apuce de mana, stiti de ce? Si vreau sa imi spuneti daca atunci cand o sa fie mare o sa faca la fel.Multumesc.Funda!

Răspuns Câştigător
| Kallian a răspuns:

Toti cainii fac asta, se joaca doar, daca te musca mai tare sau te doare cearta-l. Si cainele meu face acelasi lucru dar asta nu inseamna ca imi vrea raul sau ceva, pur si simplu, se joaca.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Învaţăl să se joace cu mână, nu va muşca tare. Dacă exagerează cu stânsul îi dai comanda NU pe un ton impunător şi se va potoli:Baftă!

| PotatoMustDie a răspuns:

Se joaca doar, nu e motiv de panica.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Inca e mic... cainii (si pisicile) la varsta asta trebuie iubite mult si alintate, de fapt ei cer numai putina atentie. happy