| sydefin a întrebat:

Salut Voios Pionieresc, Prieteni TPU!
happy

Ce adeziv pot gasi pe piata care sa imi permita sa lipesc o foaie plastifiata (laminata) de un stalp de poarta din beton? Am incercat cu Super Glue (Picatura & Bison), dar nu s-a lipit.

Multumesc frumos & Spor si Inspiratie in Viata!
happy

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vopsesti bine stalpul si lipesti cu silicon.

| sydefin explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Interesanta Solutie, nu mi-ar fi trecut prin cap, merci! Si cu ce fel de Vopsea? Ma scuzati, poate parea puerila intrebarea, dar nu ma pricep asa de tare in Domeniu. Deocamdata. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru sydefin):

Orice fel de vopsea ( nu lavabila ). Nu e interesanta deloc, e simplu, doar face priza pe beton iar siliconul pe vopsea.

| relian a răspuns (pentru sydefin):

Nu trebuie sa vopsesti nimic, se prinde mai bine direct pe beton.Sunt si silicoane sau chestii de astea speciale cu care se prind chestii afara dar merge si cu silicon, doara trebuie sa il tii acolo apasat ceva vreme pana se usca nitel, sa-l tii presat cu ceva.E mai bun daca nu vopsesti, aia e munca in plus si nu vad de ce sar prinde mai bine pe vopsea, eu zic din contra, dar na faci cum crezi.Dar poti sa intrebi la un magazin din asta cum e dedeman spui la ceti trebuie si are sigur solutii de lipit.

| xBanKai a răspuns:

Poxipol la putere happy asta se face cauciuc si e si mai ieftin :/ sau plastic ce dreac s-o face. Oricum ar putea lipii acea placuta.