| Andreia_Cioaza_1989 a întrebat:

Am si eu o problema cu termostatul ambient pentru centrala termica. Se intampla sa porneasca centrala singura fara ca termostatul sa ii " spuna", iar pe ecranul termostatul nu apare faptul ca centrala functioneaza desi ea merge. Si se mai intampla un lucru: termostatul ii "spune" centralei ca trebuie sa mearga, sa incalzeasca, insa acesta nu porneste. Ma puteti va rog ajuta cat mai repede? Am mai avut un termostat, aceeasi problema, am primit altul si acum vad ca iar nu functioneaza cu trebuie. Va multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Termostatul este wireless? Daca da, probabil interfereaza cu termostatul vreunui vecin sau cu un alt dispozitiv din apropiere. In acest caz trebuie schimbata frecventa pe care termostatul comunica cu baza si resincronizate cele doua pe noua frecventa. In manualul de utilizare al termostatului vei gasi pasii care trebuie facuti.

| K0sti a răspuns:

Cine ti l-a instalat?

| Andreia_Cioaza_1989 explică (pentru K0sti):

Tatal meu

| K0sti a răspuns (pentru Andreia_Cioaza_1989):

Atunci suna-l pe tatal tau si spune-i!

| eliancodrut a răspuns:

Poate sa te ajute doar un specialist care merge la fata locului.