| sanboss a întrebat:

Salutare, ce termosemineu pe peleti imi recomandati? Suprafata de 170mp

Răspuns Câştigător
| NoisyLight a răspuns:

Cele de la Ferroli au raport calitate/preț bun. Ți-am calculat la 2, 5 m înălțimea tavanului. Ai nevoie de 22KW.
Recomand Salerno Pellet 24, de la Ferroli.
https://www.compari.ro/......543422172/

| sanboss explică (pentru NoisyLight):

Aveti acasa termosemineu? daca da, ce suprafata incalziti? care sunt cheltuielile ( peleti-intretinere ). la ce pret ati ajuns cu toata instalatia. multumesc anticipat

| NoisyLight a răspuns (pentru sanboss):

Nu am. Lucrez în domeniul climatizării, iar acasă am optat pentru varianta electrică încălzire/răcire. Poate găsești ceva informații pe forumuri.

4 răspunsuri:
| sanboss explică:

Cu o simpla cautare pe google o sa iti dai seama ( sper ) ce sunt aceia " peleti "

| Diana1306 a răspuns:

Buna! Si eu am intampinat aceasta problema pana cand un prieten mi-a recomandat un site unde gasesc mai multe termoseminee dar si detalii despre acestea. Eu iti las acest site poate iti este de ajutor: https://www.gardianul.ro/climatizare/termosemineu/