| GouDidodino a întrebat:

Salutare. Cei ce si-au schimbat furnizorul de electricitate și au ales Speeh Hidroelectrica, pot împărtăși câteva păreri, de bine sau rău, dacă facturile se emit cu întârziere, dacă sunt costuri ascune? Orice, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu ai limita de consum, nu ai nici o treaba cu plafonarea. Si daca ai consum de 25500 de kWh, tot 0.72 lei factureaza (0.25+taxe).

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Exceptand marile intarzieri in emiterea facturii, singurul lucru lipsa este o aplicatie dedicata de gestionare a contului. Costuri ascunse nu sunt, nici macar abonamentul zilnic. Practic e o forma de subentionare a costului energiei electrice pentru populatie.

| Yuoia a răspuns:

Daca e asa de bine la Hidroelectrica, de ce nu ne mutam toti la ei?
Din ce am citit diferenta e de 0, 05 lei la kw. Dar nu e batut in cuie. Nu se stie cand sare sus.

| regis a răspuns (pentru Yuoia):

Prețul este batut in cuie pentru un an.
Si nu este mai mic cu 0.05, este 0.25, cu mult sub ceilalți furnizori.

| maphiotul a răspuns:

E ok, curentul tot așa vine happy
Facturile au inceput sa apară (eu le-am primit pe doua locuri de consum) si o sa intre totul in normal
Pretul e aproximativ 0, 70/kw in funcție de zonă, cu toate taxele
Nu au nimic ascuns, deci la un consum in jurul a 100 kw pe luna vine cam 70 de lei

| GouDidodino explică (pentru maphiotul):

Și dacă depășești de 255 kw cât au plafonat astia, tot la 0, 70kw facturează? Sau poți consuma fără restricții?

| GouDidodino explică (pentru maphiotul):

Eu pe timpul iernii mai folosesc un calorifer electric și depășesc pragul plafonat de 255

| maphiotul a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu stiu ce se intampla daca depașesti 255
Noi nu am depașit niciodata 100 pe lună si folosim chiar si un radiator electric
Cum sa depașiti 255 kw?
Poate locuiești la casă cu 5-7 camere

| regis a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu ai limita de consum, nu ai nici o treaba cu plafonarea. Si daca ai consum de 25500 de kWh, tot 0.72 lei factureaza (0.25+taxe).