| MaNNNNNNNiak a întrebat:

Salutare oameni buni o sa sune ciudat ce o sa zic... am o problema cu gandaci... nu stiu cum dar la mine in zona peste tot dar peste tot numai gandaci nu ma deranjeaza ca sunt pe strada, ma deranjeaza ca sunt la mine in casa in bucatarie m-ai exact ce pot sa fac sa scap de ei?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Exista in Kaufland un spray cu denumirea ''K300+'',produs de SANO, dedicat gandacilor din interiorul sau exteriorul casei, cu efect imediat si de lunga durata.L-am folosit pentu gandaci si furnici in luna Mai si de atunci nu am mai avut probleme.Succes

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand locuiam in alta parte si aveam aceasta problema am luat un preparat de la o farmacie veterinara (din pacate nu imi amintesc cum se numea), am facut o solutie concentrata si am uns zonele din jurul tevilor, pragurile usilor, marginile ferestrei de la bucatarie si am scapat imediat de ei

| MMihai a răspuns:

Sunt niște produse contra gândacilor, ( gen decis,), dar sunt destul de scumpe.

| foxsilver a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara si cumpara o fiola de REGENT, pe care o vei dilua cu un litru de apa, dupa care vei stropi in locurile unde sunt gandaci.
Daca nu se mai gaseste REGENT(asa am auzit), cere-i farmacistului o solutie asemanatoare.

| MaNNNNNNNiak explică (pentru foxsilver):

Da REGENT e toxica si acum in UE e interzisa.

| foxsilver a răspuns (pentru MaNNNNNNNiak):

Hai mai si tu acum.Pe tine te intereseaza sa scapi de gandaci, sau legile din UE? Si nu e chiar toxica, doar nu o sa bei din ea.Cand vei folosi solutia, protejeaza-te cu manusi din cauciuc.Macar sa gasesti, ca e foarte buna.

P.S.Brigaela este medic, si totusi a folosit aceasta solutie(despre ea e vorba).

| faramatania a răspuns:

Vezi aici diverse metode:
http://www.ziare.com/......rie-793600

| tteo92 a răspuns:

Vorbeste cu cei de la primaria care apartii si le spui sa faca ceva sa nu-ti mai intre gandaci in casa... sa stea doar afara daca tot le-a dat voie laughing)

| MaNNNNNNNiak explică (pentru tteo92):

Esti extraordinar de amuzant...

| tteo92 a răspuns (pentru MaNNNNNNNiak):

Pai ce sa-ti fac daca ai sobolani in casa... descurca-te.

| MaNNNNNNNiak explică (pentru tteo92):

Nu stau sa iti explic anumite chesti se vede ca esti un retardat

| radarcan a răspuns:

Poti cumpara solutie pe care o dizolvi si stropesti in bucatarie pe la colturi, tevi, etc. eu personal recomand globol gel.
http://www.einsecticide.ro/produse~anti-gandaci~insecticide~66~232