| Cristina_Borz_1990 a întrebat:

Stie cineva ce suprafata acopera un sac(25kg) de adeziv dat peste polistiren pentru mana se spaclu?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

6-7 mp.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești atent, scrie asta PE sac

| MeraO a răspuns:

Cred ca gasiti toate informatiile pe sac, la Polistrol Premium lucrurile stau cam asa: Lipire: aprox. 2, 5 - 3 kg / m2, la spacluire aprox. 4 – 5 kg / m2. Eu il recomand, se lucreaza foarte bine.

| DoarEuLeo a răspuns:

In medie intra cam 5 kg pe mp, poti calcula insa folosind un calculator de termosistem, ce cantitate ai nevoie la suprafata casei https://www.adeplast.ro/sisteme/categorie/termosistem