| ivanovflorin a întrebat:

Stie cineva daca se poate da tencuiala decorativa peste una deja existenta? Tencuiala decorativa fibre de carbon Kober si tot cu aceeasi as vrea sa dau.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu.Doar veti munci si cheltui banii degeaba.

| lpavel a răspuns:

Nu poti da peste una existenta din mai multe motive printre care:
1 nu va iesi fatada atat de fumos
2 daca tencuiala veche avea umflaturi sau orice fel de defecte atunci va continua sa se umfle, sa se defecteze in continuare chiar daca tragi peste ea tencuiala noua! asta e cel mai important motiv sa nu faci asa!
Daca tencuiala veche nu este detereorat (umflaturi sau altele) si vrei numai s-o reinnoiesti atunci o poti vopsi cu o vopsea lavavila de exterior!

Daca tencuiala veche are probleme atunci singura solutie e sa tragi peste ea din nou adeziv si sa pui si plasa apoi poti sa dai cu tencuiala decorativa din nou, asa se procedeaza! Bafta!