| Mogodan_Ionela_Georgiana_1988 a întrebat:

Stie cineva daca se poate da tencuiala decorativa peste una veche?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In principiu se poate da cam pe orice suprafata, dupa ce se amorseaza.
Daca ne spui si ce fel de tencuiala este cea veche si motivul refacerii, poate primesti si alte sfaturi.

| Maioru a răspuns:

Daca se da amorsa din nou nu este nicio problema depinde doar de calitatea materialelor folosite

| ivanovflorin a răspuns (pentru Maioru):

Adica sa dau cu amorsa peste tencuiala decorativa si sa trag din nou