| Betty18 a întrebat:

Urgent! funda! Mi-a scazut presiunea la centrala, este la zero. Cum o reglez? Este imergas eolo. Am cartea de instructiuni si cica trebuie reglata, este o supapa sau ceva de genu...dar cum functioneaza? Cum fac sa se ridice presiunea? Care e butonul exact?
Poate puteti sa imi explicati? Multumesc

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu are buton de reglare ci o cheie de plastic neagra( ca un tub) de circa 10 cm. Sub centrala este un orificiu chiar la mijloc unde introduci capatul patrat al cheii si rasucesti spre stanga. Cand acul indica 1, 5 presiune inchizi spre dreapta. Succes!

| Dismally a răspuns:

Daca a scazut la zero trebuie sa bagi apa in centrala iar, vezi ca ai un fel de robinet micut undeva sub centrala. Problema este de ce a scazut la zero, e posibil sa ai o fisura undeva, uita-te si tu pe unde sunt tevile, sa nu fi curs apa.

| Vi003 a răspuns:

Da o fuga la centrala cea mai apropiata din cartier, poate gasesti pe cineva, ca nu-i de gluma! Vezi ce faci!

| Betty18 explică (pentru Vi003):

Nu e grav caci se regleaza.Cand a fost instalata i-a aratat mamei cum se face, dar numai stie cum...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Bai asta! stai naibilea la locul tau, da telefon la un specialist ca nu este de joaca cu centrala

| horia98 a răspuns:

Ca sa isi revina presiunea la normal trebuie sa dai drumul la caldura ca sa revina presiunea si sa aerisesti caloriferele(sa scoti aerul din ele)....si noua ni s-a intamplat asa ca nu te speria ca nu-i nimic grav