| yyo a întrebat:

Buna ajutati-ma si pe mine va rog, vreau sa fac gardul de la poarta din boltari si nu stiu cam cati boltari ar trebui sa iau detalii: gardul are 4 m latime si vreau sa il fac de 2.25 m inaltime cam cati boltari ar trebui sa iau si cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| myhaelamar86 a răspuns:

Boltari de 40*15*20cm. Intra 12, 5 boltari la mp, deci 125 in gardul tau. Pretul 2, 2 per boltar. 275 Ron te costa boltarii, plus adezivul si mana de lucru.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru myhaelamar86):

I-ai calculat si spatiul pentru poarta? Ca ar fi in stare sa uite s-o faca. Cred ca vecinii ar plati bilet sa-l vada zilnic intrand sau iesind din curte.

| yyo explică (pentru ardnaxur1961):

Am exclus poarta... da da poate mai gresesc si eu, dar nu asta era intrebarea mea! sunt fata straight face

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru yyo):

Si eu sunt tot fata, n-am mai facut matematica de vreo 37 de ani, dar asta nu ma impiedica sa stiu sa calculez o nenorocita de suprafata a unui amarat de dreptunghi.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

4 metri latime n-au nici zidurile de la Notre Dame! Ii faci cumva, de jur imprejur si sant cu apa si cu crocodili? Macar sa stii o treaba!

| yyo explică (pentru ardnaxur1961):

Ardnaxur1961 am impresia ca nu stii ce inseamna latimea

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar fi interesant de stiut ce intelegi TU prin latime. Un gard din boltari are latimea unui boltar. Inaltimea e aia de zici tu ca trebuie sa fie de 2, 25m, iar 4m sunt, cu siguranta, LUNGIMEA gardului. Adica, portiunea cuprinsa intre cele doua garduri vecine.
Dar...asa se intampla cand chiulesti de la orele de matematica.

| myhaelamar86 a răspuns:

A intrebat de un gard de 4m, nu de poarta. E treaba lui unde pune poarta, poate are heliport, sau sare gardu cu trambulina.

| yyo explică (pentru myhaelamar86):

Amuzant ce spui tu. mersi oricum

| WhiteMoth a răspuns:

Tu ai dormit in ora de mate, corect?

| yyo explică (pentru WhiteMoth):

Nu straight face
nu frecventez ora de mate straight face