| Decebaldan a întrebat:

Vreau sa ma apuc de constructia unei casede 10 pe 10 cu etaj. Pertii exteriori de la etaj la 2m. Doar peretii exteriori din bca restul structura de beton. Stalpi si grinzi. As vrea sa stiu cat m-ar costa. M-ar interesa si un proiectant si un structurist. La fel si costurile pentru un proiect. Multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa si t crezi ca pe aici stau proiectanti de case?laughing Du-te la tine acolo in oras, intreaba pe la firme de constructii, ori la primarie, afli si intrebi pe ala cat costa sati proiecteze o casa cum vrei tu.
Ai nevoie si de structurist cei aia?laughing
Proiectantu face tot, nu ai nevoie de structurist nici de tractorist laughing

| anonimg a răspuns:

Proiectantul îți va spune necesarul de materiale, iar prețul la ele ți-l vei face tu (sau împreună cu depozitul de materiale de construcții care îți poate face și reducere). Proiectantul îți poate spune prețul lui care ți-l va cere pe proiect. Eventual tot el te va ajuta mai departe; adică te poate îndruma.