| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, sunt la o varsta la care majoritatea fetelor viseaza la clipa intalniri mari iubiri insa eu am alte planuri si anume realizarea pe plan profesional. E visul meu si tot o data si al parintilor mei care nu au avut posibilitati materiale sa-si continue studiile, ramanand simpli oameni d la tara...acum insa eu termin liceul iar ei nu au suficienti bani pentru a ma tine la facultate...acest lucru m-a facut sa fiu nehotarata in privinta viitoarei mele cariere... ce sa fac pentru a le fi si lor bine dar si mie?! ma simt ca o povara pe umerii lor si mi-e teama d ziua cand imi voi traii cosmarul...la ce facultate, cu bursa as putea sa merg tinand cont ca-mi place f mult mate si chimia?! cateva sfaturi mi-ar fi d mare ajutor

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Sincer ma bucur ca mai exista si persoane de astea.Seriosbig grin
Pregateste-te bine pentru admiterea la facultate, ocupa un loc la fara plata, invata bine, ia bursa, ia-ti un job si astfel ii poti ajuta si pe ai taihappy

188 răspunsuri:
| redlovepiu1980 a răspuns:

Au dreptate si colegii care au scris mai jos, fi optimista. O rugaminte am la tine, daca vreodata ai nevoie de ajutor, singura casa unde te poti ruga e casa lui D-zeu si prietenii.Sincer eu sunt mutat in Bucuresti de 3 luni si crede-ma ca ma descurc singur de la 18 ani.Am terminat o facultate si un master amandoua au acelasi prifil si anume:Teologia.Am stat 12 ani in pitesti sa muncesc si sa ma tin la facultate.Repet nu e usor la inceput, dara daca vi cu visul pe inima si cu gandul la ai tai o sa reusesti si ai sa vezi ca D-zeu te va ajuta f mult.Iti promit ca o sa ma interesez pentru tine la o facultate care o sa iti placa matematica si chimia; te pup si adresa mea id e:puiuarsu23.ai grija de tine si tine cont de raspunsurile oamenilor care iti vor binele si iti rasp la oful tau. pup

| roxana_6693 a răspuns:

Ar fifoarte greu.

| merla a răspuns:

Ajutai cat poti dar traiesti viata, nu te mai intalnesti cu acesti ani

| eftimie a răspuns:

Eu sp sa mergi mai departe si sa ai incredere in dumnezeu pentru ca ai sa reusesti MULT NOROC