| KaiSmile27 a întrebat:

Care este scopul vostru în viața?
Lucrul care va motivează în fiecare zi sa va trăiți viața (cu doriți sau cu mai multa energie)?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot ce tine de soferie si tuning, inclusiv condusul unui camion pe pc https://www.youtube.com/watch?v=iICXWHx1BX0&t=387s

| RAY a răspuns:

Foarte buna întrebare, consider că nu există un sens,scop al existenței,consider că noi dam un sens al vieții, mă motivează mult când văd unele persoane cu dizabilități care pot reuși iar eu nu, cred că avem ce învăța de la ei, viața înseamnă să o trăiești, sa o experimentezi

| J0B0MAT a răspuns:

Nu am nevoie de un scop. Pur și simplu iau fiecare zi așa cum e și muncesc pentru ce doresc, mă bucur și distrez atunci când pot sau îmi iau puțin timp cu mine atunci când sunt down.
Mie mi-ar plăcea să aduc pacea pe pământ și fericire pentru toți dar nu cred că voi putea so.....mergem așa.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Citisem undeva că o anumită cultură este de părere că nu ne-am născut pentru a avea un scop, ci e suficient că existăm. Nu știu cât de adevărată e, dar e o perspectivă la care să cugeți atunci când simți că nu îți găsești rostul.

| Hyperion7 a răspuns:

Scopul meu în viața este dreptatea și simt că sunt făcut pentru asta big grin
Iar speranța ca voi reuși să ajung acolo unde îmi doresc îmi dă o energie continua

| Marius22222222222 a răspuns:

Să îmi fac o familie

| Theo94 a răspuns:

Nu am unul, inca il caut.

| RAY a răspuns (pentru Theo94):

Tu dai sens existenței tale

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Da.

| literallythesamebruh a răspuns:

Sunt motivat de faptul că într-o zi voi avea oportunitatea să fac ceea ce-mi place.

| Miruna333 a răspuns:

Sa fiu fericita. Sa fac orice care ma face sa rad, sa zambesc si sa simt viata prin toti porii. Sa imi fac amintiri demne de povestit mai departe

Răspuns utilizator avertizat
| maurykjljiasasas a răspuns:

Scopul fiecaruia din noi este sa ne mintuim. Ce ma motiveaza zi de zi? Mai am o zi, o ora, un minut sa ma corectez sa ma bucur de lucrurile si oamenii create de Dumnezeu.