| suntsuper a întrebat:

1.E normal ca mama ta sa iti spuna(chiar si in gluma) "du-te-n c*ru ma.tii"?
2. E normal, intr-o conversatie cu mama ta, sa iti tot zica IN MOD REPETAT alinturi? Mai ales la o varsta cu cativa ani mai mult de cea majora?

8 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Dacă îţi zice doar în glumă expresii de genul, cum a mai zis cineva deja, nu mi se pare neapărat ciudat, poate are o personalitate mai glumeaţă şi pur şi simplu aşa vorbeşte uneori.e mama ta şi poţi fii sigură că te iubeşte foarte mult indiferent de ce ţi-ar spune în glumă sau chiar la modul serios. Cât despre alinturi, de ce te-ar deranja atât de mult? Aşa îşi exprimă dragostea faţă de tine şi cred că ar fi destul de urât din partea ta să îi spui că te deranjează acest lucru.

| suntsuper explică (pentru anss23):

Nu e mama mea. e a prietenului meu si oarecum ma deranjeaza lucrurile astea 2.

| GoldenZenith a răspuns:

Mamele gasesc n forme de alint pentru copiii lor, unele amuzante, altele ciudate si tot asa. Poti sa ai si peste 50 de ani, pentru ea, tot copilul ei ramai. Bucura-te ca o ai happy asta e important.

| suntsuper explică (pentru GoldenZenith):

Nu e mama mea. e a prietenului meu si oarecum ma deranjeaza lucrurile astea 2...

| Superior a răspuns:

Ma,e maica-ta, la punctul 2 se aplica si cand ai 50 de ani, caci pentru ea tot copilul ei drag si mic esti. La 1, da, de ce nu, daca e felul ei de a fi happy

| suntsuper explică (pentru Superior):

Nu e mama mea. e a prietenului meu si oarecum ma deranjeaza lucrurile astea 2

| Superior a răspuns (pentru suntsuper):

Daca nu e mama ta atunci nu inteleg de ce te preocupa asta....eu cel putin m-as oftica pe prietenul tau daca nu as fi in situatia lui happy

| suntsuper explică (pentru Superior):

Nu stiu, mie doar nu mi se pare "normal".