| Geanin a întrebat:

1.La ce varsta crezi ca ar fi perfect sa treci in nefiinta?
2.Ai avut vreodata ganduri sinucigase?
3. Daca da, din ce cauza?
4.Ti-ai gasit un scop pentru viata asta?
5.Pentru ce lupti cel mai mult, pentru ce ti-ai da viata?

P.S.: I love Cheap Thrills

23 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

1. Si-n 5 minute.
2.3. Meh, irelevant.
4. Da
5. Is prea egoist ca sa-mi dau viata.

| RAY a răspuns:

1, cand o fi asta e,ne nastem, traim, murim, ce importanta are ce imi doresc eu?
2, da
3, despartirea de prima iubita si alte chesti
4, viata e un scop
5, pentru cei dragi desigur
3,

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Oricand
2. Ganduri de disparitie mai bine
3. Cauza lumii.
4. Mai multe.
5. Pentru cine merita.

| LoveSleep a răspuns:

1. Depinde de starea ta fizică și psihică.
Exemplu pentru una din 2: Dacă aș fi orb din naștere, varsta la care ar fi perfect să trec în neființă ar fi probabil aniversarea de 2 zile.
2. Nu, îmi plac provocările.
3. -
4. Să mă mut in L.A și să frec menta toata ziua.
5. Nu lupt pentru nimic. Totuși, l-aș bate pe Ra... pentru 10 lei.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Iti dau eu 10 lei, dar numai daca ai marunt de la 500 de euro ca eu nu am schimbat.

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu există mai mărunt decât 500 de euro la mine laughing
De-aia voiam ăia 10 lei, n-avea să-mi schimbe tipa de la magazin și i-am zis că fac eu rost de ceva mărunt și revin.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Pfff,pai si ce facem ma? Ca si eu am primit marunt aia 500 de euro de la tigari, e singurul maruntis pe care il am. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Știu eu un 'schimb valutar' lângă centură.

| milan9 a răspuns:

În general, astfel de manifestări de "nelinişte", de "dezorientare" sunt stări foarte vulnerabile, şi indiferent de originea lor, trebuie să vezi în ele şi ocazia unei alte "aşezări" a "lucrurilor" esenţiale din viaţă, a priorităţilor, a valorilor, modul în care te raportezi la ceilalţi, modul în care te raportezi la Dumnezeu, aşteptările pe care le ai de la tine...
Într-o astfel de situaţie de lipsire de sens sau de dificultati este esenţial să cauţi sprijin moral. Nu sta aşa. Nu trebuie să îngădui nici o şansă pentru vreun gând al sinuciderii, nici în fanteziile şi nici în glumele tale.

Trebuie să fugi de un astfel de „început" de gândire, ca de sinuciderea însăşi, pentru că fiecare „început" de gând este ca o „toartă" pentru stări de mai târziu.

Stările de depresie sunt inevitabile în viaţa oricărui om, dar ele se primesc cu maturitate, demnitate, curaj şi înţelepciune (fiecare astfel de stare vrea să ne avertizeze şi să ne repare lipsuri)!
Este vital să ceri şi sfatul unui duhovnic, al unui preot cu experienţă, de exemplu, dar într-un moment liniştit în care să aibă timp să-ţi asculte şi să-ţi înţeleagă bine dificultăţile afective.

Şi trebuie să te mulţumeşti cu paşii mici dar siguri şi definitivi, ai aflării răspunsurilor, la întrebări esenţiale ale vieţii... happy

| milan9 a răspuns:

Sinuciderea nu face decat ca un SUFLET sa intre total nepregatit in ETERNITATE... sad
Isi permanentizeaza in mod etern nefericirea... sad

| Doub a răspuns:

1. Dacă eşti sănătos şi o duci bine, cât mai bătrân.
2. Da
3. N-avem ce face şi mă gândeam la chestii tâmpite.
4. Da
5. Lupt pentru mine, lupt pentru oamenii la care ţin şi care mă fac fericită. Nu ştiu încă să-ţi zic pentru ce mi-aş da viaţa, habar nu am.

| R0R0 a răspuns:

1) Peste zeci de ani
2) Mda. Exista si asa ceva
3) Secret!
4) Sunt in cautare
5) Pentru cine merita cu adevarat.

| Florentina9210 a răspuns:

La 100 de ani!
Nu.
Nu am avut motiv
Da, desi imi trebuie foarte multa rabdare pana il voi atinge, dar sunt pe drumul cel bun.
Pentru mine, familia mea si prietenul meu.

| Dismally a răspuns:

1. La varsta a treia
2. Sinucigase nu, ucigase da
4. Cred, sper
5. Pentru cei care ar face acelasi lucru pentru mine

| FABULOSUL6000 a răspuns:

1.Niciodata,planeta nu poate suporta o asemenea pierdere!
2.Da
3.Am crezut ca mi-am pierdut ursuletul de plus.
4.Da.
5.Lupt pentru pacea mondiala si egalitatea drepturilor intre ursuletii de plus si catelusii de plus, discriminarea este mult prea mare! Nu imi dau viata pentru nimic, nu merita!

| VibeTrix a răspuns:

Ce plagiezi

| Geanin explică (pentru VibeTrix):

Pe cine, papusa?

| VibeTrix a răspuns (pentru Geanin):

Pe bine, boss

| Deaad a răspuns:

1.80,fără boli și chin. Dacă am boli, atunci la 60 de ani.
2.Nu.
3.Nu.
4.Nu.
5.Pentru mine.

| syd a răspuns:

N-as vrea sa prind batranetea. e groaznica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cand o fi sa fie, sau cand m-oi satura de viata.
2. Ooo daaa, acum 3 ani, dar mi s-a facut prea frica sa o fac.
3. Ca sa nu mai fiu trist, chinuit si torturat, sa mor si eu odata.
4. Desigur, mai multe. Dar nu prea stiu cum o sa le realizez.
5. -

| Voidwithin a răspuns:

1. In 10-20 de ani (nu m-ar deranja daca s-ar intampla si acum)
2.Da, dar nu era nimic serios. Doar scenarii mai intunecate.
3.Habar n-am, stres, curiozitate, etc.
4. Inca nu...
5.Pentru mine ( nu prea face sens, a?)

| FataȘarpe a răspuns:

1. Pas
2. Da
3. Pentru ca atunci cand suferi de bipolaritate si probabil viitoare dubla personalitate (sau cica ceva in gen) uneori vezi doar raul si stupiditatea din lume. iar alteori si/doar detaliile placute. Nu e ceva extraordinar.
4. Nu. Suntem nascuti ca sa murim. Ma bucur ca n-am fost abortata, sau sarcina pierduta. Sau moarta de orice fel.
5. Momentan pentru nimic. Nu am nimic la care tin asa mult.