| Punishment a întrebat:

Tot stateam si ma gandeam ca ce rost are sa traiesti? N-am ganduri sinucigase, dar pentru ce sa traiesti? Cu ce scop? Sa muncesti, sa mananci, sa ce? Si daca cineva sustine ca stie vreun scop, de unde sti ca nu se foloseste de naivitatea ta? sa te dedici viziunii altui om. confused
ultima parte deviaza, dar asta ar fi. voi v-ati intrebat vreodata? daca da, la ce raspunsuri ati ajuns?

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Pentru ce sa traiesti? Pentru a spune si a ti se spune te iubesc, pentru a spune si a ti se spune mama sau tata, pentru a simti ce inseamna fericirea...

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca nu traiesti pe lume doar sa muncesti si sa mananci, vei avea o familie mai tarziu niste responsabilitati de care trebuie sa te ocupi copii care trebuie sa ii educi cum se cuvine, pe langa asta o sa faci sex mergi in vacanta si multe alte chestii poti face in viata, fiecare isi alege rostul, eu mi-am propus sa fiu singur toata viata sa nu mai ies cu fete deloc dar sa stii ca eu ma simt bine aici pe net si la ps3 cand mai bag o runda la TDU2. Oricum peste 2 ani revin in tara si dau de trailer si uite o ocupatie interesanta ca sofer am de gand sa o duc pana la batranete.

| AnneMarri a răspuns:

Sg ca un om traieste ca sa se bucure de viatahappydar cine nu stiecum,, atunci inseamna ca nu meritasa traiasca

| AnneMarri a răspuns:

Ms Punishment happy

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Fiecare om face parte dintr-un "lanț",are predecesori și succesori. Poate unul dintre succesori descoperă ceva ce schimbă viața omenirii,face viața altfel. Dacă acel om nu ar exista, la locul lui, în lanț nici succesorul respectiv nu ar exista.Și atunci...pe de altă parte trăiește ca să găsească lucruri de care să se bucure.

| ancutsa410 a răspuns:

Traiesti ca sa morihee hee
ce aiurea raspuns...

| Punishment explică:

Bravo TPU, felicitari pentru raspuns... iti invidiez inteligenta.
Keep it up.
apropo, cine nu stie cum, ar trebui sa invete

| georgiana_5758 a răspuns:

Sunt mai multe motive pentru a trai.pentru ati face o familie, pentru a te bucura de copii tai si cel mai important sa iubesti

| aDDa15 a răspuns:

laughing. mie imi pl viata. scopul vietii mele este s ma distrez tonguetongue motto-ul meo este "Traieste Clipa!" asa crd ca trebuie s fac toaaata lumea... tongue