| MeGustaaaaa a întrebat:

1. Spuneti un oras din Romania care va place mult.De ce va place?
2.Mai spuneti unul si argumentati.
3. Ce v-a placut cel mai multe in cele doua orase?
4.Ati vrea sa va mutati acolo?
5.Ati vrea sa mergeti macar odata la 2-3 saptamani acolo?

Funda la cele mai interesante raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

1.Constanta. Deoarece aici m-am nascut, aici locuiesc si nu stiu cum ar fi sa nu ma duc toata vara la plaja dar si iarna, sa nu mai vad apusurile sau rasariturile absolut mirifice, sa nu mai indur vantul ingrozitor de rece iarna dar foarte placut vara, sa nu mai trec pe langa vechiul cazino si tot restul.
2.Sinaia. Deoarece castelul Peles este foarte frumos, aer curat, priveliste minunata.
3.Constanta-Marea
Sinaia-Muntii
4.Pai nu as pleca din Constanta pentru nimic in lume, nu definitiv cel putin.
5.La Sinaia, da mi-ar place sa merg mai des.
Funda? :d

| MeGustaaaaa explică:

1.Sibiu.De ce? Pentru ca e un oras mare, cu oameni draguti, cu cladiri vechi, turnurile olarilor si mestesugarilor, multe atractii turistice, muzee, fantani. Un oras deosebit.
2.Timisoara.De ce? E mare, frumos, modern, cu mall`uri, cladiri mari si luxoase, masini smechere si oameni bogati.
3.Sibiu= totul... da` daca stau sa ma gandesc, fantanile acelea superbe.
Timisoara=mall`urile
4. Da! Mai ales in Sibiu!big grin
5.Nu.Zilnic!laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Brasov - oras de munte, cladiri vechi, istorie multa, centru vechi, locuri de promenada, terase multe cu vedere la munte, aproape de capitala, de zone turistice, ciruculatia destul de pusa la punct, locuri de parcare civilizate.

2. Iasi - oras destul de dezvoltat. proiecte noi imobiliare destul de interesante, orasul natal, linistit si destul de curat, centru universitar si cultural.

3. Brasov cred ca peisajul, Iasi linistea si curatenia.

4. In Brasov de ce nu..in Iasi locuiesc deja.

5. In brasov da, si chiar merg odata la 2 luni.

| MissIndependenttt a răspuns:

1.Constanta..De ce? pur si simplu mie una mi se pare cel mai frumos, cu cele mai frumoase peisaje(aici referinduma in special la Marea Neagra)
2.Bucuresti.pe langa faptul ca este capitala Romaniei este orasul tuturor posibilitatilorhappy:p
3.Pai la Constanta aproape totul, iar la Bucuresti pot spune ca pur si simplu ador aglumeratia de acolo.love strucklaughing(stiu sunt nebuna)oh go on
4.Pai in Constanta deja stau, iar in BUcuresti cu siguranta ma voi muta odata cu inceperea facultatii.:*
5. Dupa cum am mai zis si ma sus in Constanta locuiesc(deci sunt zilnic aicilaughing, iar in Bucuresti ma duc cel putin 1 data pe saptamanahappy