| MadalinVoicu98 a întrebat:

100g De pufuleti simpli de aia la 50 bani fara arome in fiecare zi 100 g sunt nocivi? Stiu persoane care mananca de 10 ani si nu au nimic

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pufuletii nu sunt otravitori.
Dar contin foarte multe calorii, asta e "nociv".
Cunosc si eu persoane care mananca pufuleti si sunt ok, dar eu unul, ma feresc de ei.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic. Cand eram mic luam pufuletii si ii ardeam cu bricheta si tot nu am murit. Imi placea gustu de ars

| RAY a răspuns:

Si eu am mancat timp de 5 ani zilnic napolitane, viva, ciocolata, cola, sprite, desigur ca nu am murit uite iti scriu acum, dar am acumulat 30 de kg care ma predispune la multe boli de care nici nu ar trebuie sa fie vorba la varsta mea, intelegi ideea efectele se vad in timp

| MadalinVoicu98 explică (pentru RAY):

Deci la asta te refereai prin pufuletii au otrava sau sunt otravitori ca te ingrasa!

| MadalinVoicu98 explică (pentru RAY):

Bine 100g pufuletii pe zi nu sunt multi au 400 500 calorii dar nu mai mananc ciocolatii si napolitane doar pufuleti asa ca gustare laughing dupa mese e inregula asa?

| RAY a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Nu vad de ce sa manci pufuleti ce vezi bun la ei pe bune

| MadalinVoicu98 explică (pentru RAY):

La alea 1400 calorii de mentinere ale mele la 70 kg sa fac 71 72 si dupa mananc pufuleti des sa le mentin pe alea! Dar nu consum dulciuri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde știi că acele persoane nu au nimic. Nu au nimic până nu începe să le doară ceva, Până atunci mai pot trece încă 10 ani.
Acesta nu este un criteriu de a judeca valoarea unui aliment.

| Sofer a răspuns:

Si eu mananc rar pufuleti si nu cred ca sunt nocivi.