| tomy1000 a întrebat:

Spuneti-mi cine ati dat teza la geografie din ce v-a dat, cum a fost si daca este postata pe internet.

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Sall,Tomy!
Eu am dat teză la geografie.La primul exerciţiu, mi-a dat de completat nişte spaţii punctate.La al doilea exerciţiu,sa dau definiţiile mişcării de revoluţie,holonului,meteoriţilor,longitudinii,hărţii.
La al treilea exerciţiu,mi-a dat de explicat de ce Pământul nu este perfect rotund(pe bune?!), de ce soarele emite energie si planetele nu şi de ce se schimbă ora pe glob.
La al patrulea exerciţiu, mi-a dat de calculat distanţa reală dintre 2 puncte atunci când ştiam distanţa lor de pe hartă.
La exerciţiul 5, mi-a dat de marcat pe o harta punctul de intersecţie între nu ştiu câte grade de longitudine şi latitudine.
La al şaselea exerciţiu, mi-a spus să povestesc despre solstiţii.
Nu mi s-a părut foarte greu dar nici uşor pentru că m-am încurcat în unele chestii banale.
Nu este postată pe Internet.
Tu la ce ai dat teză?

| diaηα a răspuns (pentru Ramonaaaa):

Wai doamne :o
Si eu am dat la geografie, dar la mine a fost mai usorhee hee
La primul` exercitiu 3 intrebari grila
La al 2-lea sa completam spatiile punctate (au fost 5 prop)
La al 3-lea sa dam trei deosebiri si o asemanare intre carpatii orientali si cei occidentali
La al 4-lea sa caracterizam carpatii Meridonali
La al 5-lea harta happy

| Ramonaaaa a răspuns (pentru diaηα):

Ah,destul de simplu atunci happy.