| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva somnul polifazic? V-a iesit sau ati renuntat?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Gasesti mai multe pareri/experiente cu o simpla cautare pe Google.
Personal, pot sa spun ca nu am incercat, insa cea mai convingatoare experienta pe care am citit-o cu acest somn polifazic mi s-a parut cea a unui tanar care, dupa spusele sale, practicand acest program, se simtea din ce in ce mai obosit. Dupa o saptamana, timp in care lipsa somnului a avut repercusiuni semnificative asupra sanatatii sale fizice si mentale, a fost atat de epuizat incat a renuntat, dormind ore bune dupa aceea. Parerea mea este ca e doar un mit.