| Anonymous1995 a întrebat:

A mai folosit cineva de aici fiverr?

8 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Eu inca lucrez cu ei.

| Anonymous1995 explică (pentru Admunssen):

Lasa-mi facebook-ul tau intr-un mesaj privat te rog happy

| Admunssen a răspuns (pentru Anonymous1995):

Eu nu am un cont de Facebook, nu ma mazacesc cu chestii de rahat.

| Anonymous1995 explică (pentru Admunssen):

Accepta-mi te rog cerea de prietenie de pe TPU happy

| Admunssen a răspuns (pentru Anonymous1995):

Putem vorbi aici, nu am timp si de chat.

| Anonymous1995 explică (pentru Admunssen):

Ce fel de servicii prestezi pe fiverr? Ies bani din ce faci?
Ai scos banii pana acum? (daca da, cum? banca sau paypal?)
Care sunt cele mai cautate servicii pe fiverr?

| Admunssen a răspuns (pentru Anonymous1995):

Eu fac Logo-uri in grafica vectoriala si editez clipuri. Cei care au un LOGO static eu il fac animat in Flash, daca cineva doreste asta, element cu element. Am facut si inca mai fac bani din asta. Fiverr vine de la FIVE (5). Orice faci acolo esti platit cu 5 dolari. Tu ramai cu 4 pentru ca 1 revine site-ului. Iti poti lua remuneratia cu Paypall, insa mi se pare ca nu e prea ageata. Desi se practica des. Poate fi doar o iluzie proprie. Eu am facut un cont la Payoneer, mi-au dat si card. Mai scrie si FIVERR pe el happy Avantajul este ca pot scoate banii din orice bancomat din lume in moneda tarii respective. Recunosc comisioanele mari, dar merita. Mie mi-a luat un an pana am devenit de incredere si m-am lansat. Acum spun unii altora. Lucrarea trebuie facuta la termen. Mai bine spui ca o faci in 6 zile si o termini in trei, decat sa spui ca o faci in trei zile si o termini cu o ora mai tarziu. Asta e nenorocire daca se intampla. Practic lucrezi triplu. Pentru un Logo, trebuie sa faci trei. Ei iti explica cam ce vor, dar doar prin text e greu sa stii ce isi imagineaza. Asa ca tu trebuie sa faci 3-4-5-6 diferite. Vei fi platit doar pentru cel care place lor. Si de ar vrea sa dea mai mult, nu se poate ca e FIVERR. 5 adica. Dar decat unul refuzat, mai bine 4-6 din care unul e acceptat sigur.
Acum cam stiu ce vor. E greu, se incepe greu dar merita. Eu nu mai vreau patroni sau naveta la munca. Scot lunar intre 300 si 1500 de dolari. Acum de sarbatori, sunt lucrari, in video pe care le refuz, nu am timp. Un aspect, daca vrei sa iti faci cont cu IP din Romania, nu te accepta. Eu mi l-am facut in Italia. Odata facut, nu mai conteaza pe unde te plimbi in lume.

| Anonymous1995 explică (pentru Admunssen):

Felicitari! Eu nu ma prea pricep in photoshop si implicit la poze...ai vreo idee si pentru mine? big grin multumesc frumos