| anonim_4396 a întrebat:

A mai pățit cineva să își piardă cel mai bun prieten și singurul prieten pe care îl avea? Am ajutat pe cineva, ne-am împrietenit, mama lui a aflat, nu l-a crezut, nici nu a vrut să comunice cu mine, i-a cerut să încheie legătura cu mine și să mă blocheze peste tot, indiferent dacă schimb contul tot blocată să fiu, deși el nu prea voia, a ascultat-o și acum sunt în această situație. Am inima zdrobită. ???????? Nu am greșit cu nimic. Nu i-am făcut nimic, ba din contră într-un fel l-am salvat de la moarte, i-am dorit doar binele și m-a judecat în ultimul hal.???????? Aș vrea să mi se ofere răspunsuri de la femeie, dar refuză să comunice. Doar vreau să știu de ce. Care a fost motivul de m-a scos din viața fiului său? Am dreptul să aflu. Cineva care m-ar putea ajuta măcar puțin în această situație, vă rog? Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| andrey69 a răspuns:

Probabil ca femeia a vazut altfel toate lucrurile probabil gresit si atunci a hotarat sa faca asta crezand ca ii face bine fiului, ppate nu este corect dar timpul decide asa ca nu te consuma asa, viata iti mai ofera si asfel de mimente si chiar si mai rele, asa ca : KEEP YOUR HEAD UP!

| anonim_4396 explică (pentru andrey69):

Mulțumesc pentru acest răspuns respectuos și cu bun simț, nu ca cel al lui relian, care a știut doar să mă jignescă, să mă judece și să râdă de mine, așa cum fac foarte mulți dintre cei de azi, din păcate. Pentru felul în care mi-ai răspuns te-am ales câștigător. Felicitări!

17 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Lai salvat de la moarte laughing aia sigur, era baiatu deja mort, tu iai facut respiratie gura la gura si aia a fost tot laughing esti deja zdrobita, aia da, mai ramane sa te puna in damigeana, sa fermentezi si sa te faci vin laughing
Esti fata, ala e baiat, mamasa poate are alte planuri pentru fiusau, nu spui nimic cine esti, cum esti, asa ca parintii lui il protejeaza de alte persoane potential periculoase, asa cum se pare esti si tu.

Sa vii sa spui ca ai salvat pe cineva de la moarte, fara sa spui ce ai salvat, ce exact ai facut, deja asta suna a problema cu capu, cred si eu ca mama aluia nu-l lasa in compania unor astfel de persoane.

Eu chiar am salvat pe cineva de la inec, dar niciodata nu ma laudai cu asta laughing nici nu am avut pretentia sa zica aia multam laughing cand ajuti pe cineva o faci ca asa simti tu, nu cu un motiv anume.

Ajuti, dupa pleci mai departe, nu stai si te astepti la recompense.Ata inseamna sa fii om bun.
Ce incerci tu, e ceva care suna a obligatie, laughing incerci sa fii prietena cu cineva care nu te vrea, indiferent cu ce l-ai ajutat, ala nu-i dator la tine, nu tia cerut el sa il ajuti, ori chiar de tiar fi cerut, cum am spus ajuti omu din moralitate nu cu interes.
Asa ca vinoti in fire, linisteste-te ca nu s-a intamplat nimic.Ori poate voiai sa til tragi de iubit, mamasao vazut si tio taiat macaroana, cam asta ar fi, mai ales daca spui ca esti zdrobita laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ai fost cu adevărat nesimțit. Cum îți permiți să mă jignești, judeci și să râzi de mine pe net? Nici măcar nu știe cine sunt și îmi vorbești în halul ăsta. Needucatule ce ești. Așa vorbești cu o fată? Prost crescut. Nu ai cei 7 ani de acasă. Nu permit nimănui să mă calce în picioare și să își bată joc de mine pe net. Lipsă de bun simț și de respect. Și dacă chiar te interesează, respectivul voia să se sinucidă, iar eu online l-am convins să nu o facă. Nu s-a întâmplat nimic fizic, că era prea departe, deșteptule. Și dacă chiar vrei să știi nu m-am lăudat, aiuritule, nu așteptam nimic la schimb și nimic din porcăriile spuse despre mine. Faptul că am menționat și că l-am salvat de la moarte, nu a fost o laudă, nu am zis ceva de genul "vai ce tare sunt că am salvat pe cineva de la moarte", am adăugat lucrul ăla că așa ajunsesem să mă împrietenesc cu el în online, după ce l-am convins online să nu facă gestul respectiv, istețule, dar lumea de azi știe doar să te jignescă, să te judece și să râdă, că atât îi duce capul. Așa că veți de durerea ta și lasă-mă pe mine în pace, că nu am făcut o crimă că mi-am spus întâmplarea așa cum am vrut. Nu trebuie să fiu judecată, jignită și să se râdă de mine pentru asta, că are cine să mă judece mai târziu, Dumnezeu. Așa că închideți gura și fă pași neobrazatule ce ești, că așa vorbești tu cu fetele, indiferent de vârsta ce o au, iar dacă chiar contează vezi că sunt trecută de 20 de ani tupeistule, că prea ești tare în gură și te crezi amuzant, când nu ești. Nu am mai putut de râs. Ai fost jalnic, om de nimic ce ești. Pentru mine personal ești un nimeni, un mare gunoi în fața mea, că ai avut tupeul să îmi scrii un astfel de răspuns îngrozitor fără ca măcar să mă cunoști. Să mai ai tupeul ăsta jegos să mai îmi răspunzi rahat de om fără valoare ce ești, că atât ești în fața mea. Să mai îndrăznești să îmi răspunzi înapoi la mesaj, că șterg cu tine pe jos, așa în online, dacă nu pot fizic. Așa cum mi-ai vorbit mie în răspunsul dat, te găsesc online și îți distrug viața în online și automat și fizic, de nu vei mai putea ieși pe stradă fără să râdă alții de tine și fără să te arate lumea cu degetul. Să vezi cum e să râzi de altul pe net, bagabotule ce ești, mai ales de o fată. Poți să îmi faci ce vrei, dar dacă îndrăznești să îmi răspunzi înapoi sau să dai ceva mai departe pe net despre mine, te distrug? Te-am avertizat!❗❗❗❗❗❗?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*vezi-ți. Iar restul potențialelor greșeli sunt de la tastatură, ca să nu te pună ăla cu coarne să mai îmi spui cine știe cum. Și semnele de întrebare erau de fapt emoticoane, pentru creierul tău mic și îngust.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur esti plecata de acasa, asa ca nu are rost sa imi bat capu cu tine.Fiecare cu lumea lui laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Te-am avertizat să nu îndrăznești să îmi răspunzi înapoi, necioplitule ce ești. Acum trec la fapte așa cum am spus. Nesimțitule ce ești, nu mă faci tu nebună, că a fi plecată de acasă asta înseamnă.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing esti dusa rau, plecata cu sorcova, mergi la un psiholog, ceva psihiatru, sigur ai nevoie. Salvataoarea zdrobitoarea, zii mai bine ca era sa se sinucida din cauza ta ca iai zdrobit una alta laughing ori cine stie ce i-am mai zdrobit pe acolo, nu degeaba iti spui zdrobitoarea laughing poate iai stricat scula, e omu acu scula zdrobita, iti dai seama ca o vrut sa se arunce de la parter laughing tu l-ai oprit exact la timp, bipaia telefonul, ala so razgindit in ultimul moment.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Bă *** în gură de nesimțit, nu mai râde de mine și nu îți mai bate joc de mine pe net. Javră ce ești, mi-am pus numele de utilizator așa că eram foarte tristă și nu voiam să îmi dau numele real, măgarule. Dacă te duce capul, numele real e Andreea, dar la cât de bou ești o să îmi spui în continuare așa, ba chiar și mai rău. Ăsta la adresa mea e un fel de bullying online, măgarule ce ești. Nici nu știu dacă ai Instagram, că eu aș arunca un ochi în locul tău și abia apoi aș mai râde de altcineva pe net, jigodie.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbești ca la piața, la mahala, asta arata cot și ce duce mintea aia goală ce o ai. Dacă am Instagram? Nu m nici nu știu cei ala și nici sus curios.Nu rid de tine, doar încerc sa mai destind atmosfera laughing vorba ta nu te cunosc, nu mă cunosti, dar pe net putem sa ne mai relaxam, sa ne mai amuzam, de ce spune unu de ce spune alte.
Așa dacă aș fi cu persoana fata în fata, normal ca nu-mi permit sa spun ceva, nu ca mi-ar fi frica de careva, pentru ca îs un om bun de aia și nu vorbesc murit așa cum vorbești tu, jignești, înjuri ca la usa cortului laughing te las în lumea ta sa spui citi iese prin urechi, ca minte sigur nai,

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu mai, eu am obosit cu toate astea. Nu înțelegi nimic. Eu nu aș înjura în halul ăsta dacă nu m-aș simți judecată, jignită și umilită pe net. Nu așa am fost crescută. Tot ceea ce am făcut și spus au fost strict în legitimă apărare, dar n-ai de unde să înțelegi, că dacă ai face-o nu mi-ai mai răspunde în felul ăsta sau chiar deloc. Dacă aveai măcar Instagram, vedei cui îi vorbești așa. Nici nu mai contează că sunt o fată tânără, nici măcar vârsta nu contează, dar cu sănătatea chiar este ceva, dar nu ce tot crezi, că nu sunt deloc nebună, ci epileptică, istețule. Dar lasă, Dumnezeu vede și îi judecă pe toți după fapte. Te-ai luat de o persoană cu problemă de sănătate și e păcat, dar nu îți pasă. Crezi că totul este doar o glumă, o joacă, nu te gândești decât la tine, dar poate persoanei care răspunde nu îi plac astfel de glume, de jocuri. Nu ai făcut decât să mă pui într-o lumină proastă pe net și mai spui că ești și bun. Un om bun, nu este bun doar fizic, ci și în online, dar tu crezi că le știi pe toate. M-am simțit jignită, judecată, umilită și cu emoticoanele ale mi s-a dat senzația și sentimentul că efectiv mă iei în râs, în mediul online. Altfel nu aș fi înjurat în halul ăsta. Nici nu mă interesează cine ești în realitate, nici ce vârstă, nimic despre tine nu mă interesează și nu mai îmi tot răspunde. M-ai distrus în online. Te felicit om bun ce spui că ești.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am distrus in mediu online laughing te doare undeva, la basca, cel putin așa ar trebui, dar se pare ca unia din voi is atit de creduli, de cum sa-i zic, de seriosi online, de spui ca nu stil ce ati pierdut, ori ca mediu asta online, este nu știu ce chestii nemaipomenite, ceva gen Dzeu.

Stai usor fata, nu te ambala online, nu te ajuta cu absolut nimic, ce spun oamenii online, ori sa o iei atit de în serios, cum faci tu, auzi la tine, te-am distrus online laughing ce ai ești cu capu? Parca era vorba ca mă distrugi tu pe mine, ca faci, dregi bla bla, ca mă distrugi și în mediu real, undes actiunile astea ce le fluturai cami faci ca dregi?
O ajuns netu asta cum erau odată jucăriile la copii aia mici de grădiniță, cand lua cineva jucăria incepeau sa plinga, doar ca voi nu sunteti copii de grădiniță, cel putin fizic, sunteți maturi, dar cu minte de copil.
Ok scuze ca te-am distrus online, ți-am făcut damage unde anume, mental, fizic sau în ce sens? Ok stai liniștită ca nu mai scriu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Am încercat să te potolesc în mod urât, am încercat apoi frumos, dar chiar nu înțelegi nimic. Te agăți numai de ce îți convine din mesaj ca să poți râde deși nu este amuzant. Chiar nu înțelegi odată pentru totdeauna că nu ești amuzant? Nu mai pot, nu mai suport. Ce Dumnezeu ai cu mine? Cea din poza de profil sunt eu. De aia te tot legi. Efectiv nu ai altceva mai bun decât să te legi de mine. Nici măcar nu te-a interesat că mi-am spus problema de sănătate în mesajul anterior. Nu te interesează de nimeni și de nimic, doar de tine îți pasă. Ăsta nu este un site unde să faci glume sau mișto de alții, e unul unde oamenii pun diferite întrebări pentru a găsi un răspuns, nu să râzi tu de x sau de y. M-am săturat să mă chinui să te fac odată să înțelegi. Singurul redus mental de aici ești TU. Mi s-a scârbit să îți tot replică și tu în continuare să te crezi amuzant și să nu încetezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum l-ai salvat de la moarte? A vrut sa se sinucidă?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. A vrut să se sinucidă, iar eu online l-am convins să nu o facă. Nu s-a întâmplat nimic fizic că distanța era destul de mare pentru a se întâmpla ceva fizic. Să nu se asculte aberațiile spuse de relian, că spune numai minciuni și porcării că atât îl duce capul, să mă jignescă, să mă judece și să râdă de mine fără să mă știe, deoarece așa fac foarte mulți în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu lasa o ruda sa intervină în relația voastră de prietenie! Mergi și explica-i mamei lui ca voi sunteți apropiați ca frații! Va înțelege! Mamele sunt protectoare și nu prea au încredere în nimeni! Din cauza asta a făcut asta!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A vrut să se sinucidă, iar eu online l-am convins să nu o facă. Nu s-a întâmplat nimic fizic că distanța era destul de mare pentru a se întâmpla ceva fizic. Să nu se asculte aberațiile spuse de relian, că spune numai minciuni și porcării că atât îl duce capul, să mă jignescă, să mă judece și să râdă de mine fără să mă știe, deoarece așa fac foarte mulți în ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum acum această întrebare se anulează, deoarece nu ne mai vorbim. S-a dovedit că nu era un prieten chiar atât de bun pe cât îl credeam și mai mult decât atât avea alte gânduri în cap, doamne ferește.