| matadoru a întrebat:

E adevarat ce se spune despre uleiul de la mc donalds ca nu se schimba prea des, adica folosesc acelasi ulei pentru 5-6 randuri de cartofi!?

Răspuns Câştigător
| silverfaith a răspuns:

Imi pare rau sa va contrazic pe toti... Am lucrat la MC donalds si am lucrat chiar la bucatarie la cabinete si la cartofi, uleiul se schimba zilnic (2-3/zi), pentru clienti este imposibil sa vada procesul. Cuvele de ulei au o scurgere ca la vana, si cand se goloseste pur si simplu se aduce alt ulei si se toarna peste. Cel putin asa a fost cat am lucrat la MC in Deva era curat, intotdeuna era mancarea proaspata(FIFO=First In First Out) stiu asta pentru ca eu faceam aceste lucruri.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii sigur că da.
Uleiul nu se schimbă pe toată perioada zilei indiferent de numărul de prăjeli.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care lucra la McDonalds si imi spunea ca schimbau uleiul doar o data pe zi, noaptea, daca nu aveau clienti. Daca aveau clienti si erau ocupati, nu-l schimbau. Asa faceau si cu curatatul plitelor: numai in noptile in care nu aveau clienti.

| Silvia a răspuns:

Da, e adevarat.

| marrr a răspuns:

Da, este adevarat. Nu se schimba chiar dupa mai multe prajeli. Ar fi o risipa de ulei.ai vazut vreodata cat ulei folosesc?tongue

lolita
| lolita a răspuns:

Doar 5-6? eu cred ca schimba uleiul o data pe zi, cred ca ai vazut si tu diferenta enorma care este intre cartofii de la mc si cei facuti de tine acasa. iti dasu un sfat: nu manca de acolo sau daca o faci, fa-o destul de rar.

| federerdinamo a răspuns:

Cei de la mc donalds nu stiu sigur... dar stiu ca cei de la KFC folosesc de foarte multe ori acelasi ulei...nu este exclus ca si cei de la MC'DONALDS sa faca l fel.no talking

| yanny`s a răspuns:

5-6 randuri de cartofi?
uleiul ala se schimba o data la 4-5 zile ...si in 4-5 zile de cate ori prajesti cartofi?laughing
ohooolaughing
nu ai vrea sa stiiwinking

| mrrry a răspuns:

Dapstraight face si nu doar pentru 5-6 randuri chiar pentru mai multe randuri d cartofistraight face