| anonim_4396 a întrebat:

A spune cuiva ca nu il crezi il faci mincinos?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, pentru ca nu il crezi la o anumita afirmatie pe care ti-o face. Daca ii spui la fiecare chestie pe care ti-o spune "nu te cred", atunci da, il cam faci mincinos.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu neapărat. Poate însemna și că tu crezi că el crede...că ceea ce spune este adevărat, dar ești de altă părere decât el.

| mona a răspuns:

Nu il faci mincinos, prin asta ii dovedesti ca nu ai incredere in el

| neutrino a răspuns:

Nu neaparat, dar ii arati ca pentru tine el nu poate fi un om de incredere.

| Delicacy a răspuns:

Da,dar îl faci mincinos într-o fromulă mai elegantă, delicată.

| Anonima264 a răspuns:

Nu!
Decat ii spui ca nu il crezi cu un lucru si gata, nimic mai mult!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat, prin raspunsul tau ai dai de inteles ca afirmatia lui naste multe semne de intrebare si ca nu respecta deontologia subiectului din conversatia voastra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar nu chiar cu aceste cuvinte. Si numai daca stiu sigur, am dovezi ca minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, am citit gresit. Am citit "ai spune..."
Dar da, daca ii spun ca nu-l cred, implicit iese ca mincinos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.