Alegem userul anului, ce spuneți?

Suntem iar în acea perioadă a anului când trebuie să alegem userul care s-a implicat cel mai mult în comunitatea noastră în 2022.

Tot ce trebuie să faceți este să lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe activitatea acelui membru să vă asigurați că respectă cerințele:

- să fi avut în ultimul an minimum 100 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 4 ianuarie, 2023 apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Așa cum știți avem și premii din magazinul nostru.

Așadar să lăsăm discuțiile în contradictoriu și să curgă doar cu propuneri și autonominalizări. :)

L.E. Prelungim puțin nominalizările, până pe 10 ianuarie.

83 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dario 2007.♥

| darrio2007 a răspuns:

Greece12.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru darrio2007):

Cu siguranta ca Greece 12 merita!
Dar a mai fost aleasa, si nu mai poate.Ma oftic ca nu pot alege din cei care au fost deja.

| darrio2007 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asa, este. Ai dreptate.

| MihaelaDart a răspuns:

Chiar daca nu prea am intrat mai des pentru a participa la conversatii, v-am citit din umbra raspunsurile date si astfel propun pe urmatorii:
Darrio2007
Fatamuntilor
Cristi202
NLS

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Inegalabilul RAY. Anul trecut v-ați bătut joc când ati ales câștigătorul, anul asta sper sa nu dezamăgiți

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ray,dupa cum vad a avut doar o nominalizare.Cred este elibiil, insa nu are sanse!
Asa ca pregateste o masa esenta dura(stejar) sa dai cu pumnul in ea si niste farfurii (ciobite) sa le spargi, in caz ca nu iese!
Eu zic ca ai la dispozitie maxim o saptama!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bun sfat, anul trecut am rupt o masa în doua când am aflat ce user a ieșit

| darrio2007 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Anul ăsta ce rupi, Verginico?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ai uitat de paharul de vin. Să aibă ce vărsa pe covor. laughing

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Rupe câteva himene de supărare anul asta

| RAY a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De supărare nu te însori? Sa te vad la casa ta cu doi copii

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru RAY):

Nu frate, eu sunt burlac pe viață fără obligatii

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru darrio2007):

Patul frate

| darrio2007 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De somn sau de femeie?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru darrio2007):

De femeie frate

| darrio2007 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Asa frate, asta voiam sa aud.

| RAY a răspuns:

Cel care a avut cele mai multe răspunsuri date câștigătoare, care a primit cele mai multe voturi pozitive, se exclud categoriile conversații, amuzante, sa fie declarat userul anului in mod automat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dario2007

| Mosotti a răspuns:

Floareasoarelui26 as propune userul anului.

| Mosotti a răspuns:

Total gresit, forumurile nu au fost inventate de oameni cu probleme, ele au avut ca scop discutii cu oameni de peste tot pe n subiecte, chestie pe care nu o poti face in real.
Nu are nici o treaba cu viata reala, sunt pe softpedia moderatori si useri care au copii, munca, sot, sotii si isi aloca ceva timp pentru forum, una e una, alta e alta.

Nu poti discuta in real cu 300 de oameni, sa primesti raspuns de la sute de insi sau de la destui din ei referitor la o problema, o curiozitate.
Plus ca in real nu ai prieteni asa multi ca sa acoperi n teme de discutii ca aici.
Pe aia din real poate nu ii intereseaza toate temele, de multe ori pe multe teme nu ai cu cine discuta, pe cine intreba.

Deci sa va iasa din cap ca cine sta aici, nu are viata in real. Din contra, ajuta ca e diversitate, mai schimbi, nu doar in real cu cativa pe care-i cunosti.
E ca si cum zici "cine se duce la sala, nu trebuie sa stea ore sa citeasca carti", pai ce leg are? Fiecare activitate are rolul ei.

De ce ai tacut pana acum? Trebuia sa zici de mult ce aveai de zis, ca nu se intampla nimic.
Voturile se dau subiectiv, unii nu vad chestiile cum pe vezi tu, poate la unii le-a placut ce zice Ramles.

Si pana la urma nu asta conteaza, daca a ajuns sa te deranjeze asta, nu e in ordine cu tine.
Lasa sa fie cine o fi campion la orice sau sa nu fie, eu stau aici de placerea de a discuta pe n teme si atat.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

E un user cu doua conturi care îți scrie singur

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Www! Asta da gândire! Ai dreptate! Mai îmi ies și eu din fire uneori, deci pentru cine spune că asta nu e real, eu una mă comport și aici ca și în viața reală, ajut, susțin, încerc să împac lumea, dar când îmi sare muștarul îmi sare. Acum îmi sărise muștarul pe aplicație direct. Dar da, ai dreptate. Fiecare microom de pe TPU e interesant și are farmecul și importanța lui. Iar toți microoamenii ăștia dau viață acestei comunități.

Cât la capitolul nespus, îți dai seama că e și mai real ca și în viața reală și aici încerc să ofer răspunsuri cât mai sincere dar care să nu deranjeze oamenii, dar uneori parcă ai vrea să mai fi și Grinch. Să spui ce gândești fără să mai gândești uneori cum să o spui. Da, deci mi-am făcut cont pe TPU ca să mă lovesc tot de problemele mele.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Care e perechea de usere?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai exact, nu suntem nici un microom, suntem aceiasi oameni din real de fapt.
Nu neaparat ca spui sincer ce ai de spus, ca eu zic si real asta, insa aici ai o paleta mult mai larga de teme de discutie si mult mai multi oameni.

In real ce ai? cativa colegi de munca care si aia nu prea au timp de tine, familia si sa zic 1-2-3-4 prieteni, si atat.
E un cerc limitat de oameni, nu se rezuma totul la atat.
Eu am vb cu admini de forumuri si in Germania, nici vorba sa gandeasca ca doar oamenii cu probleme stau pe forum.

Si daca ai familie nu stai calare pe ea in prostie, mai schimbi, mai diversifici activitatile. Isi vede si copilu de ale lui, si nevasta/sotul, tu de ale tale, trebuie sa ai timpul tau intim.
Fie forum, fie pescuit, etc.

Aici e ca si cum in real ai avea 100 oameni cu care discuti si care discuta intre ei, ce conteaza ca e in real sau aici? Chestia este aceiasi.
De ex in real poate prietenii nu au timp de tine, aici nu exista ca macar 2-3-4-5 sa nu raspunda la intrebari, sau sa discute.
Ca sunt f multi si nu pot fi toti ocupati in acelasi timp.
Deci e mult mai flexibila treaba.

Si noaptea ti se raspunde. Este o posib de socialzare enorm de mare, de a cunoaste oameni noi.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Tu nu vezi ca e o pshioza în masa, rozalie aia are vreo 5 conturi și îți scrie singur/a ca nu se identifica ca având sex, jesus la ce asistam aici, nebunie curata ()))))))))

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

De unde stii ca e unul si acelasi user sau care-s alea ale aceleiasi persoana?!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Omul nu se schimba niciodată Mann a mai făcut și face conturi, nici eu nu credeam pana am văzut cu ochii meu user cu conturi multe care îți scria singur

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Eu am inteles, sigur asa e, or fi si din astia, dar cum iti dai seama ca un user are conturi mai multe si isi scrie singur? Ca sincer eu nu-mi dau seama. Care-s indiciile?
Adica sunt doi diferiti sau doi care e acelasi, cum deosebesti care caz e? Ambele cazuri scriu aparent in ordine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Prin Rosalia, te referi la mine? laughing) Doamne, Ray? Ai citit primul meu comm? Când am spus că TPU are ca scop să vă facă să deveniți paranoici? Ei bine, ia uite cum a reușit. Și și chiar dacă nu te refereai la contul meu, tot ești paranoic că Rosalia ar avea vreo 5 mii de alte conturi. Or fi și dăștia, cine știe, o fi și ea cu mai multe conturi, dar măcar ai dovezi clare ca să susții asta. Dar eu clar sunt vie, mai vie ca niciodată, cel puțin în ultima lună recunosc că TPU m-a reînviat, ajutatul cu sfaturi, chiar dacă online, m-au reînviat, chiar și auzind teorii cu care nu am fost de acord, chiar dacă m-au frustrat m-au făcut să mai schimb unghiul de vedere. Deci nu știu cine e Rosa, dar știu cine este Alexandra sau Patricia cum apar pe cont. Sunt vie, mai vie ca niciodată, reală și cu un singur cont, la fel de real ca mine. Poate doar un adevăr ai spus în tot, da am niște nevoi sexuale nesatisfăcute, dar uite-mă că încă trăiesc. happy Și nu că ar conta, dar nici nu e cine știe ce sexul ăsta. Apă de ploaie și minciuni gogonate. Deci încet, încet, scap și de tâmpeniile și nevoile astea. laughing)

Dacă în schimb te refereai la Violeta, ar fi o probabilitate mai mare, deoarece atât Violeta cât și Rosalia mi-au dat block. Cercetează-le pe ele, nu pe mine. laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La ce te referi?!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Indicele sunt întrebările tip sociale ale unei persoane fără viata

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai multi pun asa intrebari sociale si daca nu-s clone, dar mda, ai tu un simt aparte, eu unul n-am, nu ma prind.
Ma prind doar cand un user este acelasi user cand schimba userul si posteaza cu ala dandu-se altul, ca, cunosc stilul si temele abordate.
Mai ales cand e o singura tema si deosebita de toate de pe toate forumurile.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca tipu are o problema, se stie de pe softpedia, si el e ca a si zis ca el e ala, a zis aici cand venise.

| Fatamuntilor a răspuns:

Dario2007

Mult succes tuturor!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cristina a spus,, fara discutii in contradictoriu''
TREBUIA doar nominalizari si atat
Norocul Cristinei este ca are doar foarte putine profiluri de cercetatIInsa va avea ce citi.
CRISTINA, sper sa ai aparat de de cafea la locul de munca.
Si multeeee floricele.

| VoidEternal a răspuns:

Floareasoarelui26

Cred că e cea mai altruistă persoana de pe site. Și cea care știe cel mai bine ce vorbește. E o plăcere să îi citești răspunsurile. Fără răutăți gratuite, fără superioritate (deși ar avea tot dreptul) și fără condescendență. Un user care a înțeles cu adevărat ce înseamnă acest forum.

| raMLesS a răspuns:

Pe Drimmero ca de cand tot asteapta saracul.

| raMLesS a răspuns:

Deci tu ii notezi pe toti userii care dau raspunsuri? Daca spuneai un nume de utilizator mai intelegeam, dar frate cat de obsedat sa fii sa ii urmaresti pe toti si sa ii notezi undeva? Astia din comunitatea TPU, unii dintre voi aveti ceva aparte, ba mai mult ma uimeste gradul de interes de care dati dovada cand vine vorba de tot felul de useri, n-aveti ceva mai bun de facut acum pe bune? E creepy si mi se pare chiar morbid ca exista astfel de stalkeri, esti bolnav? laughing Fara gluma, esti bolnav? Stii toti utilizatorii de pe platforma si detalii despre ei, WTF.
Mai era un boschetar care imi spunea ca sunt nu stiu cine si ca am nu stiu cate conturi si ca pun intrebari dupa nu stiu ce cont, tot felul de asocieri cu niste nume ca imi venea o senzatie de plictiseala si dezinteres cand auzeam... BAA, fa-ti o viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

" Astia din comunitatea TPU, unii dintre voi aveti ceva aparte, ba mai mult ma uimeste gradul de interes de care dati dovada cand vine vorba de tot felul de useri, n-aveti ceva mai bun de facut acum pe bune? "

Trebuie sa trimita/ redictioneze cineva si scrizofrenicii & nebunii unde le e locul!

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cui ii pasa? Mi se pare doar pierdere de timp, daca tot o sa le dai apa la moara ei continua, cum ar fi sa nu le mai raspunda nimeni cand vad astfel de postari? O sa posteze odata, de 10 ori, de 20 de ori, dar o sa se opreasca ca nu sunt bagati in seama.

| LordCristobal a răspuns:

Darrio2007

| iulia0514 a răspuns:

Floareasoarelui26 pentru ca mereu da răspunsuri inteligente și folositoare!

| iulia0514 a răspuns:

Ma eu îl înțeleg pe Anonimul ca a votat-o pe Violeta pentru ca se potrivesc happy

| darrio2007 a răspuns (pentru iulia0514):

Este doar parerea ta ca se potrivesc.

| iulia0514 a răspuns (pentru darrio2007):

Normal e strict părerea mea! happy
Nu vorbesc în numele altora

| darrio2007 a răspuns (pentru iulia0514):

Ok.

| RAY a răspuns (pentru iulia0514):

Poate fac nunta si te pune nasa

| iulia0514 a răspuns (pentru RAY):

Ar fii minunat și asa nu aveam un motiv serios să-mi cumpăr o rochie noualaughing

| goguPatent a răspuns:

Holiday

Ce aveți în cap ăștia de ați scris Violeta?

| Seba2013 a răspuns:

Eu il aleg pe Drimmero. Insa cred ca am votat deja pe altcineva. Merita ca este constant, ferm si nu si-a schimbat nicknameul. Acum ca e pe val Arsenalul lui are o etapa de prea mare bucurie pentru ca a asteptat mult momentul acesta. Imi aduc aminte ca atunci cand am intrat prima data pe TPU el era si avea o gasca de iti era frica si sa te bagi in seamana cu el. Nu vreau sa incep subiectele de fotbal cu el, ca dupa aia nu se mai termina creanga exact ca la protestanti. Am jucat semifinala impotriva tunarilor cu psg zilele astea, si i-am batut la FIFA 2022. Insa de la ei mi-a placut Odegaard.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Îi nominalizez pe Dario2007 și Salontanul.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă tot am revenit asupra acestei întrebări, vreau să-l mai nominalizez și pe cristi202. Este activ de aproape 13 ani și a dat mult mai multe răspunsuri de calitate în comparație cu alte persoane care au fost nominalizate de mai multe ori (mă uit la tine, Violeto)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cateva propuneri :

Floareasoarelui26
cristi202
NLS
Mosotti
Violetta2022
Rosalia
Fatamuntilor

greece12 & floresdemayo, din pacate nu pot fi propuse, deoarece au castigat in trecut acest titlu si nu pot fi realese! ( pacat, erau printre primele mele propuneri! ).

Mai sunt, desigur useri care ar merita cu prisosinta acest titlu!

Poate, mai revin cu propuneri! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-au plăcut răspunsurile din ultimul timp ale lui DjSannan și am văzut că e și pe primul loc, azi.

Aș numi-o pe Violleta deoarece chiar dacă mi-a dat ignore și nu avem nimic în comun ca și gândire, e o ființă/cont implicat în această comunitate. "Dă-i Cezarului, ce-i-a Cezarului!" Nu v-o fi dat ea cele mai faine răspunsuri, mie una nu, dar ea e genul ăla care e acolo, pentru voi, fie că vreți, fie că nu vreți.

L-aș mai alege pe contul Demicuncălător deoarece are o gândire faină, dpmdv și a dat răspunsuri elaborate.

Le-aș mai alege și pe conturile Psyclepath sau habar n-am cum se numește exact și pe contul Helpforyou deoarece ar fi la fel niște oameni cu răspunsuri deep și cu putere de analiză, cred că și ceva inteligență emoțională sau chiar cunoștințe de psiho au oamenii.

L-aș alege și pe domnul Sadrian deoarece este o persoană implicată, sinceră, serioasă și recunosc că aici aș avea și un motiv personal, după ce i-am citit în linii mari biografia și am înțeles că a trecut prin multe în viață. Prin multe în viață mă refer la drumul academic, ceea ce îl face un om cu o experiență huge.

L-aș mai alege și pe domnul Darrio deoarece este o persoană implicată în comunitatea TPU și oferă răspunsuri scurte dar la obiect. Dar evident că știe și să intre în miezul problemei atunci când este nevoie.

L-aș mai alege și pe contul Sebas23 sau ceva de genul, deoarece la fel mi s-a părut o fire cu cunoștințe de filosofie, dar și o fire care știe să vadă din mai multe unghiuri, la fel ca în filosofie, poate e albă, dar poate fi și neagră. Și la fel, analizează mult.

Și cred că ar mai fi și alții, dar cu ei am interacționat cel mai mult și am înțeles cam cum gândesc oamenii.

Scuze dacă nu v-am reținut pe toți ca să vă ofer un feed-back cât mai bun. happy

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am două întrebări:
1. Ce treabă are vorba lui Hristos "Dați Cezarului ce e al Cezarului" cu Violeta?
2. Nominalizările nu se fac pe criteriul "cine dă cele mai multe răspunsuri" ci pe criteriul "cine dă cele mai BUNE răspunsuri". Observi diferența? Violeta e, într-adevăr, activă pe site-ul de 6 ani (anul ăsta se fac 7), dar de când o știu a dat răspunsuri mediocre. Deci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Aici nu am cum să te contrazic. happy Violeta nu ajută prea mult, dar se implică. Nu ajută, în sensul că e depresivă și bully. Dar se implică. Asta am susținut acolo, asta susțin și aici.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ajuta de multe ori Violeta si se implica, este corect, insa are ceva anti adolescenti, nu ii place ca sunt si ei oameni sa vor unele chestii, ca au cuvant de spus in fata parintilor, le condamna nazbatiile tineretii si dorinta de a isi trai viata asa cum considera ei, adica cum si parintii lor de fapt au facut.

Ca de ce fac ssex la 14-15 ani (de parca ssexul a omorat pe cineva vreodata, ma refer intre ei minorii), ca de ce vor si ei un ban de la parinti (De parca ei trebuie sa fie doar masini de invatat si roboti sa zica daa domnu`, sa traiti!).
De ce vin la 2 noaptea de la petreceri, lasa sa vina si la 3, si noi acum 30 ani cum faceam? La fel, si n-am mai murit.
Si am invatat fiecare cat de cat, n-a fost asa rau.
Eu desi am 45 ani sunt f deschis la minte si intelegator cu tinerii, nu stiu ce varsta are ea, dar am fi de aceiasi generatie dar parca sunt 100 ani diferenta in conceptii si gandire.

Oricum e de apreciat intentia ca vrea sa faca bine, asta conteaza enorm, chiar daca fara sa vrea de fapt uneori face rau.
Daca ar sti ea cati copii sunt traumatizati de parinti, ca eu stiu destule cazuri in real.

Sigur ca sunt si copii rai desi parintii is okey, dar cu aia sunt de acord sa se ia masuri coercitive.

Pai la mine in liceu 75 % din clasa aveau gagici sau gagii deja din clasa 9-a, anii 1992-1996 liceu, parintii de treaba ii invatau sa se protejeze si gata, si au invatat si astia, au acum un job, o familie, nu s-a intamplat nimic.
Pai aia era esenta copilariei, distractia, gagicareala, nazbatiile, dar sa inveti, sa te porti ok, sa nu bei, fumezi, te droghezi.

Si parintii trebuie sa aiba drepturi, dar si copiii, nu parintii sa fie dictatori si copiii bataie de joc.
Dar evident si parintii si copiii sa aiba si obligatii.

Trebuie sa gandim matur, nu sa luam ca orice copil nemultumit este vinovat.
Chiar eu as aloca o alocatie care sa o ia copilul si nu parintele, sa aiba si el ceva acolo sa-si ia, nu sa stea la mana unor parinti tembeli uneori.
Evident sa ia ce trebuie, nu ce ii pune viata in pericol.
Vrea un telefon, f bine, nu e nici o problema daca e cuminte, invata si ne permitem.

Eu acum 30 ani am vrut camera video de 1000 parai cand era sal 100, dar parintii mi-au luat ca si-au permis, dar si eu ma purtam ok si invatam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Din nou spun că-mi place cum gândești.

Da! Asta am susținut și eu, deși eu una chiar puteam să o urăsc profund pe Violeta deoarece cu mine chiar s-a purtat nașpa, o fi spus ea adevărul, dar cred că dacă o ascultam acum ar fi trebuit să-mi dau și demisia. Și leagă-te până la urmă de ce vrei, dar nu de un om care s-a zbătut ani de zile să reziste la un job și să găsească mediul benefic pentru el.

Nevermind, Violeta este un om exact cum ai descris-o tu și de aceea am și votat-o și recunosc că nu o voiam, dar tocmai de aceea am și pus-o pe listă, deoarece nu voiam să las un resentiment să-mi influențeze judecata. Și da și eu chiar dacă mi-a dat ignore îi mai citesc răspunsurile de pe aici și cam același lucru mă deranjază și pe mine, că ea are tendința să pună eticheta de copii multor oameni și că uneori nu înțelege că mai ales dacă acolo, în spatele contului este un copil, ea trebuie să se coboare la mintea lui, nu să se apuce să judece și dicteze. Deci Violeta e cu dus și întors.

Cât de ideea cu alocații, ce spui tu e fain, vis dar ne bate până atunci realitatea.

De exemplu unde lucrez eu, am elevi care vin la școală doar pentru alocație și bursă, părinții lor, unele familii nu au ambii părinți venituri și trăiesc o familie întreagă pe spinarea copilului ăla și a bursei, așa că alocația aia mult visată e un vis.

Fără să vreau cerând chestii de la Anaf pentru burse, am avut un caz cu un elev la care ambii părinți nu lucrează iar când au adus de la Anaf hârtie am aflat și eu și soția unui tătic că el mersese la pariuri. Amuzant e că nici nu și-au dat silința apoi deși eu și cu o colegă ne-am ținut de capul lor să se ducă repede să-și ia toate hârtiile că era pe ultima sută de metri, noi trebuind să dăm în primire dosarele și ne-a amânat până și-a pierdut bursa în final. Acum elevul acela trăiește doar din alocația lui și a fraților lui.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mine nu s-a purtat naspa, doar ne-am contrat. F bine ca te-ai zbatut sa ai un mediu bun pentru tine.

Eu nu am dat ignore decat la cineva care ma zapacea de cap cu atacurile, am lasat asa cat m-a amuzat, cand m-am plictisit gata.
In rest nu dau ignore la nimeni, stii cum e vb aia, si de la un prost ai ce invata uneori.
Si daca nu e de acord cineva cu mine ce? Lasa sa zica, analizez ce zice si vad daca zice sau nu bine.

Sunt deschis la orice parere.
Cand dai ignore de cele mai multe ori te deranjeaza ca ala stie mai multe ca tine si cand te deranjeaza ca te contrazice.
In afara cand se insulta, ca aia e alta, sau spam.
Lasa sa stie mai multe, sa am ce invata la o adica.
Lasa sa ma contrazica, ca poate parerea mea e proasta bazata pe viziuni gresite, mi-o analizez.

Eu nu critic, incerc sa fiu obiectiv in general, nu sa gandesc prin prisma mea si ca condamn omu de fapt ca nu e ca mine, ca pana la urma asta inseamna.

"pai nu lua telefon ca de fapt mie personal mi se pare ala inutil si parerea ta nu conteaza, e proasta, dar ia-ti flori", pai poate nu imi place in excursie si vreau telefon, asta ma bucura mai mult pe mine, e doar un exemplu general.
Nu pot eu decide ce este inutil sau util pentru cineva fie copil sau adult.
In afara de periculoase, droguri, etc.

Si mai se zice ca de ce copiii mint, pai de aia, ca in loc sa fie intelesi, sunt criticati, pedepsiti.

Cu alocatiile clar, ne bate realitatea, nu se face asa sa dea la copii banii, tot la aia care au se da adica la parinti ca sa-i joace ei pe copii cum vor dupa traumele si nebunia lor din cap.

Stiu ca-s copii care vin la scoala doar pentru alocatie. Daca tot nu dai la copil banii, mai bine dai doar produse direct la acel copil, ca sa nu mai poata familii sa profite de alocatii.
Mai se merge si la pariuri, aia e, tot felul de oameni, pacat ca a pierdut bursa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violeta, ea le stie pe toate.

| vodami92 a răspuns:

Darrio 2007 cred ca ar trebui sa fie! merita!

| EliLeli a răspuns:

Hammurabi, CristiDinBucuresti, Sabin89, DarkMagic.
Poate-mi dedica mie Trofeul. Cum ar fi?!

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Dario2007

| Sisiwieuc9 a răspuns:

VerginicaVacaGrasa

| Iepuroi a răspuns:

Darrio2007

| Andra4862 a răspuns:

Dario2007 happy