| annna27claudia a întrebat:

Aa vrea sa cumpăr de pe OLX un telefon de vreo 3500 lei, in anunt zice ca e sigilat + poze cu dovada, dar tot imi e frica oarecum sa nu iau vreo țeapă..multi m-au îndrumat sa nu cumpar ca s-ar putea sa primesc un fake. Pt mine ar fi mai convenabil de pe OLX decat flanco sau altele in care pretul e prea mare
Voi ce ziceti? Cum sa procedez? E posibil sa-mi iau teapa?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cum sa faci? Spune-i aluia ca accepti doara plata cu verificare,ori cum se mai numeste.
Asta inseamna ca tu nu platesti nimic acum,vine telefonul,il deschizi,te uiti, vezi cum este si apoi dai banii.

Inainte de asta, mergi la un magazin care are telefonul respectiv, vezi cum este in ce curtie, cum este sigilat etc, sa ai idee la ce te uiti cand vine asta de il cumperi.

Deci nu accepta decat cu verificare.Care nu vinde asa, ala ascunde ceva.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sansele sa iei teapa sunt 50%! Vei primi ce ai comandat dar s-ar putea sa aiba probleme acel telefon, sau nu va avea memoria cat zice, nu va avea incarcator, chestii din astea sau poate chiar o sa fie totul ok. Deci cand cumperi de pe OLX trebuie sa fii pregatita pentru orice! Si eu mai cumpar de pe OLX... o data am luat teapa: am cumparat un ps3 si nu avea nici un controler desi in anunt scria ca are, asta e...

| annna27claudia explică (pentru lpavel):

Bine ar fi sa nu întâmpin probleme! Daca zice ca telefonul e nou si sigilar, poate asa o fi