| SUCALON a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon si am intrat pe compari.ro site-urile la care pretul e cu cateva sute de lei mai mic decat eMAG, altex sau altele sunt legit sau risc sa iau teapa?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la magazin. Paginile aflate pe Compari.ro si Price.ro sunt magazine legale. Altfel nu se pot inscrie pe acele platforme.

| SUCALON explică (pentru Salontanul):

Da, dar am cautat pareri despre unele site uri dintre cele de pe compari gen telefonultau sau phonegsm si majoritatea spun dintre ele ca sunt firme de duzina avand probleme mai ales la garantie

| Salontanul a răspuns (pentru SUCALON):

Oho! Stai linistit sa vezi ce probleme am eu cu "marele" magazin Altex!

| DavidMihai a răspuns:

Salut.
Nu, nu rişti să iei ţeapă atâta timp cât te duci singur la sediu, verifici telefonul dacă este sigilat şi are eticheta de la producător.