| Dddfff a întrebat:

Acid hialuronic Este bun pentru acnee? Sau Cicatrici de la cosuri la barbati, stiti in sticluta de aia mica

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Acidul hialuronic poti sa-l folosesti dupa ce ti-a trecut acneea. Deasemenea, pentru pete mai poti sa folosesti niacinamide. Ca sa scapi de acnee ar trebui sa mergi la dermatolog pentru investigatii. Daca vrei sa incerci ceva, mie mi-a mers bine cu ce mi-a fost recomandat, Acne out-crema activa plus gel de curatare La Roche Posay.

| oglindasultanului a răspuns:

Acidu hialuronic, este pentru regenerarea pielii, trateaza riduri. Ce idee ti-a venit cu acneea aia, nici n-ai vazut ce este de fapt laughing grasime animala.

| xDianaaaaa a răspuns:

Acidul hialuronic este pentru netezirea cicatricilor care apar după ce acneea s-a vindecat în mare parte, atunci când rămân urme de la erupția coșurilor. Pentru acnee cel mai bine este să sunați medicul de familie, și el vă poate recomanda un gel de curățare, pentru acneea gravă există tratamentul roacutan, puteți căuta pe YouTube și veți vedea evoluția pielii oamenilor care au folosit remediul respectiv

| Dddfff explică (pentru xDianaaaaa):

Si daca a trecut acneea e bun pentru pete?