| maria_5981 a întrebat:

Acum 1 an am avut o relatie.Primul pas a fost facut de el, ca in toate relatiile. A renuntat la 2 pers pentru mine.La inceput afland acest lucru, m`a`ncurajat sa lupt pentru noi, acum insa ma lasa rece. El s a tinut dupa mine o saptamana, imi spunea ca ma vrea, vrea sa fiu cu el.Eu nu`mi doream acest lucru, nu ma atragea. Apoi petrecand din ce in ce mai mutl timp alaturi de el, mi-am dat seama ca m`am atasat de el.SI am hotarat sa `l primesc in viata mea.BIne,povestea asta n`a durat mai mult de o luna.In timpul asta m`a inselat o data pe pretextul"am vrut sa vad daca eu pot fake ce fac altii cu masini, si acum vreau sa raman doar cu tine" Iar dupa 3 zile ne-am desp de bun acord din cauza unei zile in care nu ne-am bagat in seama.Bine si facut.Am acceptat, chiar daca imi era forte greu, ma acomodasem de el.Isi refuza prietenii pentru a mai ramane cateva min cu mine. Apoi el tot incerca sa ma pupe, ma lua in brate. Dar am observat ca asa mai facea si cu altele. A venit vacanta.Nu ne am mai vazut. Iar dupa 2 luni in care n `am mai vb pe mess, intrat intr o noaptea si mi a spus ca ma iubeste, ca vrea sa ma faca a lui.EU nu am cedat de loc. I am dat raspunsuri pe masuna. I am spus ca nu se procedeaza asa cand iubesti o pers si mi a spus ca o sa mi arate pe parcurs. Dupa ce am vb aporpae o jum de oras el a iesit, mi a spus ca ma iubeste si ca vb maine. A doua zi a intrat ca si cum nimic nu s ar fi int. Apoi am mai avut convorbiri si tot zicea sa ne intalnim. Iar eu il tot refuzam. DUpa 2-3 saptamana s a combinat cu una. Iar n am mai vb aproape o luna, dupa care intr o zi cand mi am pus eu poza cu un baiat, a intrat pe mine pe pretextul ca ce status am, iar apoi m `a intrebat daca ne intalnim la o cafea.Bien inteles, l`am facut prost, am vb foarte urat cu el si foarte flegmatic si m`am luat de aia lui spunandu`i:vezi ti dracu de strambas ta si lasa ma dracu in pace(si am inceput sa rad), iar el atunci m`a dat dracu.De atunci n `ma mai vb cu el, si il urasc foarte mult.Cand o sa incepem sc nici n o sa ma uit la el.Chiar daca s ar pune in genunchi, acum nu m`as mai uita la el pentru nimic. Daca ii permiti o injuratura, asa va face mereu, daca ii permiti prima palma, o va da si pe a doua, si pe a treia, etc. Vreau pareri! multumesc

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Sa te feresti de el ca de mere padurete. Intentiile lui au fost foarte clare, e bine ca nu i-ai cedat. Vezi-ti de viata ta, de scoala si in timp o sa gasesti tu un baiat mai de Doamne ajuta. De ce sa te legi la cap cand nu te doare?

1 răspuns:
| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Iarta-ma ca iti zic, te rog nu te supara dar ai fost o mare fraiera, tu chiar crezi ca ala te-a iubit vreodata cu adevarat? a vrut doar sa te aibe, un baiat sanatos la cap nu isi schimba prietena ca pe sosete, daca te-ar fi iubit cu adevarat te-ar fi asteptat, nu s-ar fi combinat cu prima venita.eu cred ca el avea niste scopuri cu tine, doar te folosea, nu stiu cum ai putut sa te combini cu tipul asta, mi-e mila de el pentru ca stiu ca nu are niciun rost, niciun scop in viata asta pe care o are, nu are in cap decat cat de buna e aia si cat o vrea.Nici mila nu merita, mie daca imi facea ce ti-a facut tie, il chemam undeva cu un pretext, ii trageam cateva palme si un picior unde il doare pe el mai mult ca sa vada ca eu nu sunt marioneta lui sa isi permita cu mine orice fel de chestii.
Ai grija de tine in continuare si mare grija cui ii oferi inima!winking